Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicinās izvērtēt Valsts vides dienesta atbildību saistībā ar izgāztuvi “Stigmās” 5

Ozolnieku novada pašvaldība atkārtoti vērsīsies pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda un Ministru prezidenta Māra Kučinska, šoreiz aicinot izvērtēt Valsts vides dienesta atbildību, risinot gadījumu par nelegālo izgāztuvi Ozolnieku novada "Stigmās", “Ziņas” informēja novada pašvaldības pārstāve Evita Kairiša.

Pašvaldībā skaidro – lai arī tieši Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālā vides pārvalde bija tā, kas šī gada 11. maija vēstulē informēja Ozolnieku novada pašvaldību par bīstamo atkritumu glabātuvi un 3. jūlijā, tiekoties klātienē, izteica atzinumu, ka bīstamie atkritumi var radīt apdraudējumu cilvēku veselībai un dzīvībai, uz kā pamata pašvaldība 17. jūlijā informēja arī Valsts vides dienesta ģenerāldirektori I. Koļegovu par konstatēto problēmu, objektā joprojām nav veiktas nekādas darbības, kas būtiski mainītu atkritumu sastāvu vai uzglabāšanas veidu.

Domes priekšsēdētājs D. Liepiņš atzīst: “Kad Jelgavas Reģionālās vides pārvaldes pārstāvji pirmo reizi apsekoja objektu, ēkās bija tieši tā pati grīda, kas šodien, arī bīstamo atkritumu sastāvs, glabāšanas veids un apjoms bija tas pats, tomēr pēkšņi ir mainījies atbildīgo institūciju skatījums uz problēmu. No lūguma: “sniegt atbalstu problēmas risināšanā, lai neapdraudētu cilvēku, dzīvnieku dzīvību un veselību” līdz paziņojumam, ka “neatliekamie pasākumi bīstamo atkritumu savākšanai noliktavās netiks veikti, jo bīstamie atkritumi atrodas iekštelpās, kurās ir nodrošināts hermētisks grīdas segums, līdz ar to atkritumi nerada apdraudējumu un kaitējumu videi”. Šādu skaidrojumu uzskatu par izvairīšanos no atbildības, liekot apšaubīt vides dienesta speciālistu zināšanas un profesionalitāti. Kā, nemainoties apstākļiem, var kardināli mainīties skatījums uz vienu un to pašu situāciju?”.

Neskatoties uz to, ka ēku komplekss nepieder pašvaldībai, iespēju robežās ir mēģināts teritoriju ierobežot, aicinot cilvēkus netuvoties ēkām.

“Apgalvojums, ka teritorijā nav iespējams brīvi iekļūt, ir optimistisks. Teritorija nav apsargāta, tāpēc Valsts vides dienests nevar garantēt, ka interesenti neiekļūs vecajās ēkās,” uzsver D. Liepiņš, piebilstot, ka: “rūpējoties par savu iedzīvotāju drošību, esam centušies teritoriju ierobežot, tomēr tas nenozīmē, ka problēma ir atrisināta un tās vairs nav. Ja Valsts vides dienests spēj noignorēt faktu, ka teju 180 tonnas bīstamo atkritumu joprojām glabājas cilvēkiem un dzīvniekiem pieejamā vietā, tad rodas jautājums – kas tad ir dienesta primārie uzdevumi, ja tās nav rūpes par vides drošību?”.


FOTO: no "Ziņu" arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 5

nezinītis XXX

Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālā vides pārvaldei gan būtu jāzina no kuriem laikiem šie bīstamie atkritumi radušies ,,kad prominentas personas vairāku gadu garumā mēģināja uzstādit no ASV atvestās iekārtas dedzinānai,cik līdzekļu iztērēja ,tie ir pagājuši vairāki desmiti gadu un tā šie atkritumi stāv !!!
Varam mēģināt atcerēties vēsturi

pirms gada, 2017.07.27 22:46

Ha Ha

Aicinu izvērtēt skolu valdes un izglītības psiholoģijas atbalsta centra darbu. 100% ka daudz riebeklības un morālās kroplības atklāsies.

pirms gada, 2017.07.28 09:41

Lasītājs

Vēl viena nelegāla apjomīga izgāstuve, kur atkritumus ieved no ārzemēm, ir Jelgavas novada Valgundē!

pirms gada, 2017.07.28 11:35

He- he

Agrāk laucinieki vircā dzīvoja un vairojās, tagad bīstamajos atkritumos .

pirms gada, 2017.07.28 13:22

jolanta

Gan jau Jelgavas vides priekšnieks licis kādam inspektoram pagaršot un iedzert tos atkritumus, ja nenomirs tad tos atzīs par nebīstamiem un brēka apklusīs. Vajadzētu aizsūtīt Koļegovai paostīt, tā speciāliste ar degunu noteikt ķīmisko vielu un gāzu bīstamību cilvēkiem ar pieredzi plastmasas iepakojuma degšanai Jūrmalā..

pirms gada, 2017.07.31 13:19

Vietējās ziņas