Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizlieguma zīmes smēķētājus biedēs arī pieturās 8

Lai gan pagājušajā gadā daudzviet pilsētā izvietotas smēķēšanas aizlieguma zīmes, sabiedriskās vietās pieķerto pīpmaņu skaits šogad ir lielāks. Policija novērojusi, ka smēķētāju nav kļuvis vairāk – pārkāpuma protokolu skaita palielināšanās saistīta ar likumsargu aktīvāku darbu sērgas apkarošanā.

Pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība» Apsaimniekošanas daļas vadītājs Māris Mielavs informē, ka līdz 31. maijam sabiedriskā transporta pieturvietu nojumēs paredzēts izvietot uzlīmes par smēķēšanas aizliegumu, jo to nosaka likums «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu». Aizlieguma zīmju izvietošanai plānots tērēt līdz 100 latu.Jau rakstīts, ka vasarā līdzīgas zīmes izvietotas Uzvaras un Raiņa parkā, kā arī Ozolskvērā, kur ierīkots bērnu rotaļu laukums. Smēķēšanas aizlieguma zīmju izgatavošana un uzstādīšana «Pilsētsaimniecībai» izmaksāja 300 latu.Jelgavas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Reksce informē, ka šā gada pirmajos mēnešos izrakstīti 106 protokoli par smēķēšanu sabiedriskās vietās, bet pērn šajā laika posmā – 71. Lielākā daļa (89) šā gada protokolu sastādīti nepilngadīgajiem. «Pīpmaņu nav kļuvis vairāk, taču, tā kā saņemam daudz sūdzību no iedzīvotājiem par smēķēšanu un piegružošanu, pastiprināti sekojam, lai sabiedriskās vietās tas netiktu darīts. Savukārt preventīvam darbam ar nepilngadīgajiem pievēršam īpašu uzmanību,» lielāku izrakstīto protokolu skaitu skaidro S.Reksce.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

frt

Senso- taisnība. Pants skan "Smēķēšana neatļautajā vietā", nevis "aizliegtā". Tātad jābūt atļautām vietam, kur grēkošana ar dūmiem netraucēs apkārtējiem. Tikai tad smēķēšana jeb kurā citā vietā, izņēmot atļauto, būs pārkāpums. Vai tad visu pilsētu aplīmet ar sarkanām zīmem? Taču jāsaprot vārda nozīmi. Bet... nauda likumiem, skaidrojumiem, komentāriem, zīmēm ir iztērēta.

pirms 6 gadiem, 2012.05.11 21:13

Teamo

Pagaidām ir tā, ka nedod Dievs apspiest smēķētāja cilvēktiesības,bet pārējie ir sīkums.Pret šo netikumu visa sabiedrība izturas tik iecietīgi ka var pabrīnīties kā mēs atļaujam bojāt savu veselību.

pirms 6 gadiem, 2012.05.11 19:03

senso

Doma ,kā parasti, ir laba- bet izpildījums.. kā parasti!
labāk būtu reiz likuši zīmi''smēķēt drīkst šeit!'' un norādījuši konkrētu vietu, kas netraucē līdzcilvēkus...Tā vietā piekar birku '' te ne'' un visi pīpmaņi pīpē kur pagadās...Vairs nestāv vienuviet pie iestādes ieejas, bet visa trotuāra garumā.. vari pat nemēģināt aizturēt elpu un paiet garām.. savu indes devu saņemsi tik un tā!
Kas traucē tajās pašās zaļajās zonās atvēlēt vietu cilvēkiem ar pīpi, ja tā netraucē citus?
Domāju ,ka problēma ir lēmumus pieņemošo cilvēku galvās- viņi akli un kā mašīnas izpilda noteikumus, nedomājot par iespējām uzlabot vidi gan smēķējošo gan nesmēķējošo cilvēku interesēs.

pirms 6 gadiem, 2012.05.11 14:21

nepīpmane

Un vēl lai pastāv uz dzelzceļa perona, kad vilciens no Rīgas pienāk. 5 minūšu laikā mēneša normu pieķers.

pirms 6 gadiem, 2012.05.11 14:01

Dilans

Sen jau vajadzēja izskaust visus šos netikumus lai netraucētu citiem.Pat cūka aizgaldā ķēzās tikai vienā vietā.

pirms 6 gadiem, 2012.05.11 14:00

pipmanis

neko tur policija neķer, pilnīgs bleķis, bieži pīpēju uz ielas, un viss bumbās. to kadru mentiem tāpat nav, lai vēl grābstītos ar pīpmānu lietu.

pirms 6 gadiem, 2012.05.11 13:01

Lilita

Pilnīgi piekrītu kornēlijai! dzelteni-zaļas krēpas uz asfalta ir ne tikai pertīgi, bet arī nehigiēniski - baktērju perēkļi.

pirms 6 gadiem, 2012.05.11 12:59

kornēlija

Pie reizes arī arī sodīt tos riebīgos atsaldeņus, kuri autobusa pieturās dara to, ko civilizēti cilvēki dara vannas iistabā rīta tualetes laikā - atkrēpojas, kraukājas un spļauj to visu citiem pie kājām. Lūdzu policiju pievērst uzmanību arī šim momentam, kurš ir vēl pretīgāks par smēķēšanu.

pirms 6 gadiem, 2012.05.11 11:20

Vietējās ziņas