Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizmāršīgo lasītāju dienās bibliotēkas jau atguvušas 670 grāmatas

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka (JZB) informē, ka līdz 10.janvārim Aizmāršīgo lasītāju dienas, kas pilsētas bibliotēkās norisinās no pagājušā gada decembra, kopā izmantojuši 296 lasītāji, bibliotēkām atnesot kopumā ap 670 grāmatām. Laikus nenodotas grāmatas bez soda naudas var nodot vēl līdz 31.janvārim.

Visnaskāk Aizmāršīgo lasītāju dienas izmanto Zinātniskās bibliotēkas un bērnu bibliotēkas «Zinītis» lasītāji, kuri līdz 10.janvārim atnesuši kopā gandrīz 600 laikus nenodotu grāmatu. Zinātniskajā bibliotēkā parādus nokārtojuši 143, bērnu bibliotēkā «Zinītis» – 105, bibliotēkā «Pārlielupe» - 30, bet Miezītes bibliotēkā – 18 lasītāju, informē JZB pārstāve Ligita Lapiņa.Tomēr laikā nenodoto grāmatu skaits bibliotēkās ir krietni lielāks nekā to, kuru bibliotēkai izdodas atgūt ikgadējo Aizmāršīgo lasītāju dienu laikā – JZB laikus nav nodotas 4930 grāmatu, bet kopā visām Jelgavas pilsētas un novada bibliotēkām šādu grāmatu ir vairāk nekā seši tūkstoši.Kaut arī bibliotēka necer atgūt visas kavētāju grāmatas, tomēr lūdz iedzīvotājus būt atbildīgiem - izmantot Aizmāršīgo lasītāju dienas, lai mājās «aizķērušās» grāmatas nodotu bez soda naudas, tādējādi dodot iespēju grāmatas izlasīt arī citiem.Vēl līdz 31.janvārim JZB un tās filiāles neiekasēs kavējuma naudu par laikā nenodotajiem iespieddarbiem. Ja grāmatas ir nozaudētas vai sabojātas, tās iespējams aizvietot ar citām līdzvērtīgām. JZB maksas abonementa grāmatām nomas maksa – 2 santīmi dienā - paliek spēkā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas