Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizmāršīgo lasītāju dienas izmantojuši 479 lasītāji

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka (JZB) informē, ka Aizmāršīgo lasītāju dienās, kas pilsētas bibliotēkās norisinājās visu decembri un janvāri, akciju izmantojuši 479 lasītāji. Sevišķi lielu lasītāju pieplūdumu izjūtot akcijas pēdējā dienā,  divu mēnešu laikā bibliotēkām izdevies atgūt kopumā 1197 izdevumus.

Kā ierasts, visvairāk parādu nokārtojuši JZB lasītāji, kuru šīs akcijas laikā bijis 270, kopā atnesot 675 laikā nenodotas bibliotēkas grāmatas. «Pirms gada akcijas laikā kavējumus nokārtoja nedaudz vairāk lasītāju, tomēr arī šā gada rezultāti rāda, ka Aizmāršīgo lasītāju dienas tiek aktīvi izmantotas,» teic JZB Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Vivita Armanoviča.Ik gadu akcijas laikā bibliotekāriem nākas saskarties ar neikdienišķām situācijām, un tā noticis arī šogad. «Zinātniskajā bibliotēkā šoreiz parādus nokārtojuši tik seni parādnieki, ka pat jābrīnās. Meitas atradušas savas mirušās mātes mantās trīs bibliotēkas grāmatas par kosmosu un meteoroloģiju, un atnesa tās nodot. Mēs pat vairs nevarējām atrast nekādus datus par šo kavējumu, bet, iztaujājot meitas, secinājām, ka grāmatas varētu būt paņemtas ap 1995.gadu,» stāsta V.Armanoviča. Savukārt kāda cita sieviete atnesusi grāmatu par darbmācību, kuru Zinātniskajā bibliotēkā paņēmusi 1999.gadā, informē JZB pārstāve Ligita Lapiņa.Ļoti aktīvi Aizmāršīgo lasītāju dienas izmantotas arī bērnu bibliotēkā «Zinītis», kur 139 lasītāji kopumā atnesuši 347 laikā nenodotus izdevumus. Pārējās filiālēs – «Pārlielupē» un Miezītes bibliotēkā – arī parādnieku ir mazāk, tajās kavējumus nokārtoja attiecīgi 38 un 32 lasītāji. Aizmāršīgo lasītāju dienas ir jau par tradīciju kļuvusi ikgadēja akcija, kuras laikā JZB un tās filiālēs - bērnu bibliotēkā «Zinītis», Miezītes bibliotēkā un bibliotēkā «Pārlielupe» - netiek iekasēta kavējuma nauda par laikā nenodotiem iespieddarbiem. Pērn Aizmāršīgo lasītāju dienu laikā saistības ar bibliotēkām nokārtoja pavisam 570 «aizmāršīgi» lasītāji un bibliotēkas atguva 1425 iespieddarbus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas