Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptuveni 2000 pedagogu protestā pie Saeimas pieprasa algu palielinājumu 7

Šorīt pie Saeimas pulcējušies aptuveni 2000 izglītības darbinieku, vienojoties prasībā par iepriekš apstiprinātā pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika pildīšanu tam paredzētajos termiņos.

 

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizētajā protesta akcijā piedalās pedagogi no visas Latvijas, par ko liecina arī viņu līdzpaņemtie plakāti ar pārstāvēto izglītības iestāžu vai pašvaldību nosaukumiem.

 

Protesta dalībniekiem līdzi ir daudz zilu balonu, uz kuriem rakstīts "750 EUR" - summa par likmi, kas saskaņā ar grafiku pedagogiem būtu jāsaņem jau šī gada 1.septembrī.


Virkne protestējošo rokās esošo plakātu vēsta par to, ka šī rīta akcija ir kā "klusums pirms vētras", tādējādi norādot uz iespējamu pedagogu streiku, ja netiks pildīts grafiks. Protesta akcijā netiek izmantoti saukļi, tās dalībnieki neizliedz dažādus aicinājumus, bet pieturās pie "klusuma stratēģijas". Uz plakātiem rakstīts arī aicinājums deputātiem ievērot pašu pieņemtos likumus, vienlaikus uzsverot, ka valstī nedrīkst veidoties situācija, ka kādi likumi tiek pildīti, bet kādi - ne.

 

Protesta sākumā pie akcijas dalībniekiem bija devies arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Ejot cauru pedagogu pūlim, viņš vairākkārt apstājās, lai uzrunātu un uzklausītu protestējošos izglītības darbiniekus.


LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga jau iepriekš skaidroja, ka valdības nostāja, nepildot iepriekš apstiprināto pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, spiedusi skolotājus doties ielās.

 

Valdības un Saeimas pārstāvji šodien pulksten 9 Saeimā tiekas ar LIZDA, lai pārrunātu iespējamos finanšu avotus pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei vēl šogad. Saruna starp minētajiem partneriem būs kā turpinājums otrdien notikušajai valdības pārstāvju un arodbiedrības tikšanās reizei, kurā LIZDA neguva pārliecību par to, ka politiķiem ir skaidrs redzējums par to, kur ņemt grafika izpildei nepieciešamo naudu.


Foto: Baiba Krastiņa, Diena

 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Resnais

Kur ņemt naudu?? Tak vajag pacelt nodokļus! Tad aizbrauks vēl vairāk, un ta kā nav kas maksā nodokļus, tad varēs pacelt vēl! Mani tikai izbrīna, kā gan valsts varēja iztikt tālajā 2000. gadā un agrāk, kad man par māju NĪN bija 3,61 lati, tagadējo 105 eur vietā un piemēram transporta nodeva kaut kādi desmit lati tagadējo 160 eur vietā. Tad valstij nauda pietika un visi dzīvoja labi un saticīgi, ielās negāja. Jā arī izglītības kvalitāte bija cita.

pirms 3 mēnešiem, 2019.03.20 11:01

Tā,ja

Pareizi,kamēr iestājāmies Eiropas Savienībā pietika gan izglītībai,gan medicīnai,degviela bija lētāka,elekroenerģijai bija mazāks nodoklis,un ceļu nodoklis tika pilnībā ceļiem.Tā var secināt vēl ilgi.Tagad ir izveidotas visādas aģentūras ar daudziem ierēdņiem.Ja,piemēram medicīnai iedos divreiz vairāk naudas tāpat stāvoklis neuzlabosies.

pirms 3 mēnešiem, 2019.03.20 11:36

?

Kāpēc pārējie neko neprasa - policija, ugunsdzēsēji? Var padomāt ka tikai pedagogiem ir par maz.Tādi dikti solidāri kļuvušu kad vajag piketēt...

pirms 3 mēnešiem, 2019.03.20 15:41

!

Vai ir kādi MK noteikumi, kuros apstiprināts algu pielikums policistiem un ugunsdzēssējiem? Bet pedagogiem - ir. Tikai valdība uzskata, ka MK noteikumi ir tikai papīrs, tos nav jāpilda.

pirms 3 mēnešiem, 2019.03.20 17:59

Doma

? Nomierinies! Skolotāju alga nav celta kopš 2008 gada.Šobrīd 2019.gadā skolotāju alga ir 2008 gada līmenī pirms tās samazināšanas.Par cik % ir cēlusies benzīna cena un elektrības pa šo laiku?Celta par 40% ir skolotāju slodze, bet ne alga!!!Notiek faktu falsifikācija un manipulēšana ar sabiedrību un tie kas neatšķir patiesus faktus no meliem bļauj par par nieka 23 eiro ko varbūt saņems uz rokas !

pirms 3 mēnešiem, 2019.03.20 22:16

to Doma

Jā, bet vai tad nav skaidrs, ja algas ceļ, veikalus vairāk šturmē, benzīnu vairāk lej, par elektrību skrien samaksāt, mutes atplētuši un tā tālāk. Attiecīgi veikalnieki ceļ produktu cenu, naftinieki- benzīna cenu, enrģijas piegādātāji - savukārt elektrības cenu... Var jau tā iet bezgalīgā riņķī, ja spēj naudu piedrukāt, lai par sērkociņu kastīti pēc gadiem būtu jāmaksā 2 eiro, jo ar rubli un nepārtraukto algu celšanu jau tā kādreiz bija. Toreiz naudu piedrukāt nespēja.

pirms 3 mēnešiem, 2019.03.21 08:27

Resnajam

Nesatraucies! Ātri vien havajpoda vākam un durvju krampītim uzliks nodokļus, lai pagastu un novadu darbinieki varētu vēl vairāk sev palielināt algas. Prātā nevarēja ienākt, kad stāvējām barikādēs, ka nodokļu lēmēji desmit kārtīgi un vairāk cels tevis minētos nodokļus un nodokļos savākto naudu izmaksās sev algās vai izniekos, vai izsaimniekos.
Bet, ja tā padomā, tad .....mierīgā dziedātāju un arāju tauta par savu ļurbību to tā arī ir pelnījusi!!! Savukārt nodokļos savāktās naudas pievācēji ir stabili pārliecināti, ka piektāis gads Latvijā neatkārtosies.

pirms 3 mēnešiem, 2019.03.21 08:36

Vietējās ziņas