Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar ziedu paklāja veidošanu svinēs atjaunotā Dobeles atbrīvošanas pieminekļa 20. gadadienu

Atjaunotā Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa 20. gadadienu trešdien, 21. septembrī, no pulksten 10 svinēs, tradicionāli veidojot krāšņu rudens ziedu paklāju, ziņo Dobeles pilsētas kultūras nama speciāliste Sandra Ķiņķere.

Dobeles Atbrīvošanas piemineklis veltīts Pirmajā pasaules karā un Latvijas brīvības cīņās kritušajiem karavīriem. Tēlnieks Kārlis Zemdega Dobeles atbrīvošanas pieminekli veidojis kā divfigūru kompozīciju, kur senlatviešu karavīrs ir tautas spēka simbols, bet tautumeita – Dzimtenes tēls – pauž garīgās skaidrības ideālu.

Pirmo reizi Dobeles Atbrīvošanas pieminekli svinīgi atklāja 1940. gada 9. jūnijā toreizējā Vienības laukumā. Tas bija pēdējais uzvarai un brīvībai atklātais piemineklis neatkarīgajā Latvijā. Atjaunoto pieminekli veidoja tēlniece Inta Berga un akmeņkalis Libērijs Peļņa. To atklāja 1996. gada 21. septembrī.

Tradicionāli arī šogad Dobeles pilsētas kultūras nams kopā ar Dobeles skolu un pirmsskolas izglītības iestādēm Atbrīvošanas pieminekļa 20. gadadienā veidos krāšņu rudens ziedu paklāju. Ziedu paklāja veidošana sāksies pulksten 10, ierodoties pašiem mazākajiem – pirmsskolas izglītības iestāžu pārstāvjiem, bet ziedu paklāju noslēgs Dobeles Valsts ģimnāzijas audzēkņi.

Kā īpašs veltījums atjaunotajam Dobeles Atbrīvošanas piemineklim gadadienā, būs katras iestādes sagatavots sveiciens dažu minūšu garumā, pēc kura sekos kopīgs foto mirklis – fotogrāfija tiks ievietota atjaunotā pieminekļa 20. gadadienai veltītajā īpašajā apsveikumu grāmatā. Pēc tam bērni aicināti spēlēt izglītojošas spēles un doties aizraujošās aktivitātēs ar zaķi Gudruli, kā arī cienāties ar siltu tēju.

Pasākumu rīko Dobeles pilsētas kultūras nams sadarbībā ar Dobeles novada Izglītības pārvaldi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas