Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Jelgavas novadā nedomā par smēķēšanas aizliegumu lodžijās; uzsver pašvaldību referendumu lomu 7

Līdzīgi kā pilsēta arī Jelgavas novads pagaidām nav plānojis sekot Ozolnieku novada Domes lēmumam aizliegt smēķēt uz balkoniem, lodžijām un pie atvērtiem logiem. «Mums tas nešķiet aktuāli,» saka Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Romānovs, bet Ozolnieku iniciatīvu slavē. Viņš norāda, ka pašvaldībām būtu jāļauj lielāka brīvība savu noteikumu radīšanā, kā arī uzsver – daudzus jautājumus varētu risināt ar vietēja mēroga referendumiem.

«Ņemot vērā Ozolnieku novada tiešām zaļā dzīvesveida pārvaldes principu, viņu drosme būt kā pionieriem šādā jautājumā ir atzinības vērta,» saka izpilddirektors I.Romānovs. Taču norāda: «Jelgavas novadā mums tas nešķiet aktuāli – vēl neesam tik sakāpināti ar to saskārušies.» Jelgavas novada izpildvaras vadītājs atgādina, ka viens no Ozolnieku novada Domes argumentiem, aizliedzot pīpēšanu uz lodžijām, bija norāde – tieši novada pašvaldība ir vistuvākā valsts pārvaldes iestāde saviem iedzīvotājiem un tieši tā ir atbildīga par savu iedzīvotāju labsajūtu. «Katrā ziņā mums būtu nepieciešams iemācīties cienīt lēmumus, kādus pieņem novada pašvaldība savā administratīvajā teritorijā. Kāpēc ne? Amerikā ir pierasta lieta, ka vienā štatā nedrīkst darīt to, ko drīkst citā,» pauž izpilddirektors. Kā piemēru viņš min arī Šveici, kur «pašvaldība būtu jau rosinājusi referendumu par šo smēķēšanas aizliegšanas jautājumu un iedzīvotāji mierīgi par to paustu savu nostāju, nobalsotu, vienojoties par vairākumam pieņemamu nostāju».Izpilddirektors vērtē – ja pašvaldību līmenī varētu rīkot referendumus, «ministrijām nebūtu jāstrīdas, vai tas ir tiesiski vai diskriminējoši». Viņš domā, ka ministrijām būtu jānosaka to jautājumu kopums, ko pašvaldības ir tiesīgas izlemt savu iedzīvotāju interesēs, vēl jo vairāk tad, ja lēmums vērsts uz veselības saudzēšanu.Jāatgādina, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija vērsusies pie likumdevēja ar Veselības ministrijas sagatavotajiem grozījumiem likumā «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu». Tie paredz pašvaldību tiesības noteikt papildu smēķēšanas aizliegumus vai ierobežojumus, izdodot atbilstošus saistošos noteikumus. Tādu izmaiņu ieviešanu likumā mudinājusi Ozolnieku novada Dome, kas grib aizliegt smēķēt pie atvērtiem logiem, kaut likums pašvaldībām tādas tiesības nav devis.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Sīvais

Vai tad ārpus pilsētas laukos daudzdzīvokļu mājās dzīvojošie nesmēķētāji ir izturīgāki un mazāku cieņu pelnījuši? Kā jums patīk? Dzīvoju 2. stāvā. Apakšējais kaimiņš pīpē, augšējais pīpē, pa labi pīpē, pa kreisi pīpē un visi uz balkoniem. Vasarās logu nevar turēt atvērtu, jo pīpētāji "strādā" maiņās- kad viens beidz, otrs sāk. Pie visa esmu astmas slimnieks. Vai man kā nesmēķētājam nav tiesības uz tīru gaisu?

pirms 6 gadiem, 2012.02.05 16:29

Līvbērzīte

Romanov,tev taču pašam ir kaimiņiene kura nežēlīgi sevi nopīpēja.No gudras,darbīgas,izglītotas,saimnieciskas sievietes iznāca dārzenis.Savu smago un nežēlīgo insultu cilvēks "nopelnīja" pateicoties paciņai cigarešu dienā.Un tu gribi,lai pateicoties tiem ļuļķētājiem, arī mēs kļūstam par pasīvajiem smēķētājiem.Skrienat pakaļ Rāviņa sauklim?Cerat uz pīpētāju atbalstu vēlēšanās?

pirms 6 gadiem, 2012.02.03 16:48

Gandalfs

Kā ar prostitūciju Jelgavas novadā ? Kā vecas ar neidetficētu objektu novērošanu ? Ja novada dome padomā?

pirms 6 gadiem, 2012.02.03 13:02

mauzers

Nesmēķētājai.Smēķētāji,dzērāji maksā valstij akcīzes nodokļi

pirms 6 gadiem, 2012.02.03 12:02

jaa

Tā kā mazi bērni,tagad visu gadu domās smēķēt vai nē.Man pie mājām stirnas ganās Caune varētu atbraukt izklaidēties,ja citu neko nevar izdomāt.

pirms 6 gadiem, 2012.02.03 11:20

Nesmēķētāja

Ivar Romānov, nespried citu vietā! Cīņa un tikai nežēlīga cīņa jāsāk ar pīpmaņiem! Par ārstēšanos viņiem vajadzētu dubultīgi maksāt! Kāpēc manā nodokļa maksātāja nauda būtu jātērē pīpmaņiem???? Es rūpējos par savu veselību un pie ārsta neesmu gājusi gadiem , jo nav tādas vajadzības! Kāpēc tie smirdinātāji būtu jāaizstāv? Atbildi I.Romānov!

pirms 6 gadiem, 2012.02.03 11:18

vietējā

Ja atļautu vitējiem durikiem visatļatību,tādi kā Caunes puišelis ,tādu malku pieskaldītu ka,varētu kurināt gadiem

pirms 6 gadiem, 2012.02.03 10:52

Vietējās ziņas