Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atvērtās dienas laukos arī Jelgavas novada un Ozolnieku novada saimniecībās

Lauku tūrisma asociācijas «Lauku ceļotājs» rīkotajā akcijā «Atvērtās dienas laukos» 14. maijā iesaistījušās un ciemos gaida arī Jelgavas novada un Ozolnieku novada saimniecības, kas piedāvās iepazīt saimniecību darbību, nogaršot lauku labumus un izzināt senus arodus, informē Jelgavas reģionālā tūrisma centra pārstāve Liene Strazdiņa.

Akcijas laikā tiek piedāvāts iepazīties ar lauku saimniecībās audzēto un ražoto produkciju, iepazīt dzīvnieku pasauli, kā arī pārliecināties par modernajām tehnoloģijām, kas tiek izmantotas saimniecību darbā, izmainot priekšstatus par tradicionālo laucinieku dzīvesveidu. Šajā dienā saimniecības piedāvās baudīt lauku atmosfēru, nogaršot lauku labumus, apskatīt dažādus dzīvniekus, kā arī iegādāties produkciju par īpašām cenām. Pirms došanās ciemos uz saimniecībām nepieciešams savu ierašanos pieteikt pa norādītajiem tālruņu numuriem. Saimniecības atvērtas no pulksten 10 līdz 18.


Jelgavas novadā būs iespējams apmeklēt šādas saimniecības:

Kokapstrādes darbnīca «Amatnieki» – ekskursijas, skalu grozu pīšanas demonstrēšana. Jelgavas novads, Sesavas pagasts, «Amatnieki», tālrunis 29204482, 26892959.

Dzīvnieku apskates saimniecība «Pie tēvoča Garika» – iepazīšanās ar saimniecības astaiņiem. Jelgavas novads, Valgundes pagasts, «Kulbiņas», tālrunis 22837247.

Zemnieku saimniecība «Mežacīruļi» – daudznozaru zemnieku saimniecības apskate. Jelgavas novads, Zaļenieku pagasts, «Mežacīruļi», tālrunis 26548948.

Amatniecības centrs un keramikas darbnīca Svētē – iespēja izmēģināt podnieka amatu. Jelgavas novads, Svētes pagasts, Svēte, Lielsvētes iela 18/8, tālrunis 26003899.

Blankenfeldes muiža – ekskursijas pa ražotni ar muižas gardumu degustāciju, ekskursijas pa muižu, zvanu muzeju un muižas apkārtni. Jelgavas novads, Vilces pagasts, Blankenfeldes muiža, tālrunis 27810348.

Z/S «Droši vesels» – lekcijas par veselīgu uzturu, iespēja doties saimniecības apskatē. Jelgavas novads, Vilces pagasts, «Roņi», tālrunis 26534706.

Z/S «Vilciņi-1» – saimniecības apskate, radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem, vietējo lauku labumu degustācijas, izjādes ar zirgiem, izbraucienus ar traktoriem. Jelgavas novads, Zaļenieku pagasts, «Vilciņi», tālrunis 26499893.

Zemnieku saimniecība «Gaidas» – ziedošu ābeļu, bumbieru un ogu dārzu apskate, iespēja ievingrināt roku ābeļu, bumbieru acošanā un potēšanā. Jelgavas novads, Vilces pagasts, «Gaidas», tālrunis 28663620.

Ciemiņus gaidīs arī Vilces muiža, kur varēs apskatīt muižu un izbaudīt neskartās dabas skaistumu Vilces dabas parkā. Jelgavas novads, Vilces pagasts, Vilces muiža tālrunis 26351169.


Ozolnieku novadā būs iespējams apmeklēt šādas saimniecības:

Kokaudzētava «Bētras» aicina ievingrināt roku dažādos darbos, arī acošanā, potēšanā, koku vainagu veidošanā. Ozolnieku novads, Salgales pagasts, «Bētras», tālrunis 29494883, 28662847.

Lauku sēta «Caunītes» – no pulksten 10 līdz 16 aicina apmeklētājus iepazīt maizes cepšanas procesu, klausīties kokles skaņās un doties ekskursijā pa latvisko sētu. Ozolnieku novads, Cenu pagasts, «Caunītes», tālrunis 26352395.

Dzīvnieku saimniecība «Rēvici» piedāvā satikt saimniecības dzīvnieciņus, izstaigāt akmeņu labirintu, nobaudīt kazas pienu, doties pastaigās pa mežu. Ozolnieku novads, Salgales pagasts, «Rēvici», tālrunis 29733601.

Par saimniecību piedāvājumu un citām Latvijas saimniecībām, kas iesaistījušās akcijā, var uzzināt mājas lapā www.celotajs.lv/atvertasdienas.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas