Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atzīmē Hipertensijas dienu. Kardiologi brīdina - pacienti kļūst arvien jaunāki

Atzīmējot Starptautisko Hipertensijas dienu, 17.maijā pacientu biedrības “ParSirdi.lv” un Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrība sāk akciju “Tāpēc, ka es tā teicu!”, kuras mērķis ir mudināt ikvienu izmērīt asinsspiedienu un rīkoties.

Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības prezidents, kardiologs asociētais profesors Kārlis Trušinskis uzsver: “Lai arī pierasts domāt, ka arteriālā hipertensija skar gados vecus cilvēkus, arvien vairāk mēs saskaramies ar gados jauniem pacientiem 30-50 gadu vecumā. To dēvē par “snaudošo epidēmiju”, kuru lielā mērā veicina mūsdienu modernā dzīve, sākot no mazkustīguma, ekrānlaika, kas tiek pavadīts viedtālruņos, pieaugošā stresa darbā un sadzīvē, neveselīga uztura, dodot priekšroku “ātrajām” uzkodām, kā arī pārmērīga alkohola patēriņa un smēķēšanas.

Lielākoties, savlaicīgi atklājot hipertensiju, to ir iespējams ārstēt un samazināt asinsspiedienu ar izmaiņām dzīvesveidā, taču ļoti daudzos gadījumos, lai izvairītos no insulta un infarkta, nepieciešama arī medikamentoza ārstēšana. Saskaņā ar Starptautiskās Hipertensijas biedrības datiem, ik gadu vairāk nekā 10 miljoni cilvēku mirst no paaugstināta asinsspiediena. Es aicinu jūs nepievienoties šai statistikai un savlaicīgi izmērīt asinsspiedienu!”

Pacientu biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa teic: “Ar akciju #TāpēcKaEsTāTeicu vēlamies uzrunāt sabiedrību, mudinot izmērīt asinsspiedienu un nepieciešamības gadījumā arī rīkoties. Mums katram ir kāds, kura veselība un labsajūta mums rūp – vecāki, tantes un onkuļi, darba kolēģi utt. Katru no viņiem var skart augsts asinsspiediens, kas neārstēts var novest pie infarkta vai insulta. Tāpēc pirmais solis, lai sevi pasargātu, ir izmērīt asinsspiedienu. Īpaša uzmanība akcijas ietvaros ir bērniem, kurus ar radošām aktivitātēm sociālajos tīklos un skolās izglītojam un mudinām viņus pievērst vecāku un vecvecāku uzmanību augstam asisspiedienam un izmērīt to.”

Normāls asinsspiediens jebkurā vecumā ir 120/80 mmHg.

Arteriālā hipertensija ir slimība, kad asinsspiediens atkārtotos mērījumos ir paaugstināts –  ārsta kabinetā virs 140/90 mmHg, mājās virs 135/85 mmHg.

Akcijas ietvaros 17.maijā ieplānotas izglītojošas interaktīvas nodarbības skolās bērniem par augsta asinsspiediena riskiem, skolēni tiks iepazīstināti ar veselas sirds skaitļiem un mudināti ar devīzi “Tāpēc, ka es tā teicu!” pievērst vecāku un vecvecāku uzmanību augstam asisspiedienam un izmērīt to.

Savukārt, lai iepazīstinātu iedzīvotājus ar pirmo asinsspiediena aplikāciju “My BP Control” “BENU aptieka” aptiekās  Rīgā, tirdzniecības parkā “Alfa”, iepirkšanās centrā “Olimpia”, t/c “Domina”,  t/c “Spice” un t/c “Galerija Centrs” biedrība "ParSirdi.lv" sadarbībā ar Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas studentiem no pulksten 16 līdz 18 konsultēs ikvienu interesentu.

Līdz pat maija beigām iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas izmērīt asinsspiedienu Apotheka, Benu, Euroaptieka, Mana aptieka un Mēness aptieka aptiekās visā  Latvijā. 

Vairāk par akciju #TāpēcKaEsTāTeicu un asinsspiedienu uzziniet: www.asins-spiediens.lv

Kardiologa asoc. prof. Kārļa Trušinska video aicinājums izmērīt asinsspiedienu: https://www.youtube.com/watch?v=ub25JU39JoU

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas