Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Autobusu parks atkal zem KNAB lupas 17

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav samierinājies ar Valsts ieņēmuma dienesta (VID) lēmumu ļaut Jelgavas Autobusu parka (JAP) vadītājam Pēterim Salkazanovam neiekļaut uzņēmuma komercdirektori Viktoriju Ļubļinsku amatpersonu sarakstā. Birojs turpina pārbaudi par viņas iespējamo interešu konfliktu, pērkot autobusu mazgāšanas pakalpojumus no SIA «Intransserviss», kur pati ir līdzīpašniece.

VID Zemgales nodokļu administrēšanas daļa vispirms atzina – JAP komercdirektore atzīstama par valsts amatpersonu, kam darbošanās abos amatos rada interešu konflikta situāciju, jo viņai ir tiesības pašai izlemt par dārgu pakalpojumu pirkšanu no savas firmas. 2010. gada beigās korupcijas uzraugi nosūtīja JAP valdes loceklim P.Salkazanovam vēstuli ar lūgumu iekļaut komercdirektori amatpersonu sarakstā. Tā kā tas netika izdarīts, VID Autobusu parka vadītājam sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolu. Taču, «izvērtējot administratīvā pārkāpuma lietas materiālus, pārkāpuma raksturu un ievērojot samērīguma principu», pērn aprīlī VID lietu pret P.Salkazanovu izbeidza. KNAB šogad maijā lūdzis VID atkārtoti izvērtēt, vai tomēr V.Ļubļinska nav iekļaujama JAP amatpersonu sarakstā, jo viņai izsniegta pilnvara rīkoties P.Salkazanova vietā, kad viņš to nevar. Turpinot pārbaudi JAP lietā, KNAB arī aicinājis Iepirkumu uzraudzības biroju izvērtēt, vai JAP, pērkot pakalpojumus no SIA «Intransserviss», neizsludinot atklātu konkursu, nav pārkāpis likumu. Birojs ziņo, ka sešu gadu laikā Autobusu parks sev pietuvinātajam uzņēmumam samaksājis vairāk nekā septiņus miljonus latu, kas pārsniedz Ministru kabineta noteiktās līgumcenu robežas, tāpēc JAP par šiem pakalpojumiem bija jāsludina iepirkums. Pašlaik KNAB par konstatēto normatīvo aktu neievērošanu iepirkumu jomā gatavo informāciju Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.Birojs pārbaudi sācis pēc Jelgavas Domes deputāta un SIA «Intransserviss» līdzīpašnieka Daiņa Liepiņa iesnieguma.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

sieva

lai atpusas pensia vinai nauda nekad nepietak rebiga vecene

pirms 6 gadiem, 2012.06.20 20:32

tims

Nedaudz zinot šādu uzņēmumu vadības struktūru, Ļu***skas taisnošanās šķiet spieklīga. Protams, viņa pati tak neparaksta nevienu kaut cik nopietnu dokumentu, kuru vēlāk varētu izmantot kā argumentu interešu konfliktam. Tomēr tikai galīgais idiots spēj iedomāties, ka tik ilgi amatā esošs darbonis nestrādā kā cimds ar roku ar faktisko uzņēmuma vadītāju. Spēju tikai iedomāties Ļu***skas ģīmi brīdī, kad Salkazanovs pavēstītu, ka turpmāk līgums ar Intransservisu netiks slēgts, bet autobusu parks pats būvēs savu servisa centru. Diemžēl šis vīrs ir spējīgs tikai gudri d**** dažādos publiskos pasākumos, vaimanājot par nepietiekamām dōtācijām autopārvadātājiem. Pilnīgi piekrītu, ka faktiski JAP vada tā dāma.

pirms 6 gadiem, 2012.06.16 12:23

Onslovs

to Viktorija Ļu***ska (personīgi) - kundzīt, un tātad vai jūsu ģimene negūst pilnīgi nekādu labumu no tiem Intransserviss iekasētajiem miljoniem, ko uzņēmums saņem no JAP? :)

pirms 6 gadiem, 2012.06.15 15:29

Dakteris

Viktorijai nervi neizturēja! laiks pensijā!

pirms 6 gadiem, 2012.06.15 14:59

Viktorija Ļu***ska (personīgi)

Gaļina labdien, tā esmu es, nevis kāds cits, kā to dara daudzi zem iesaukām.
Gaļina, man saistībā ar Jūsu rakstu ir daži jautājumi:
1) Lūdzu nosūtiet arī man kaut vienu manis pieņemto lēmumu saistībā ar autobusu remontu, apkalpošanu vai mazgāšanu SIA "Intransserviss".
2) Lūdzu nosūtiet arī kaut jebkādu dokumentu vai lēmumu, kurš apliecinātu faktu ka es kaut kādā veidā vadu Jelgavas autobusu parka darbību . D. Liepiņa tukšie apgalvojumi tie taču nav dokumentālie pierādījumi?
Piezīme: manā rīcībā un Jelgavas autobusu parka lietvedībā nav tādu dokumentu, jo es nekad neesmu pieņemusi lēmumus uzņēmuma vadīšanā, vai sakarā ar to parakstījusi jebkādus dokumentus, finanšu darījumus vai saimnieciskās darbības līgumus.
3) Gaļina, pirms apgalvot, ka es esmu valsts amata persona, acimredzot vajadzētu saprast vienu elementāru lietu: es pati iecelt sevi valsts amata personas statusā laikam nevaru?
4) Gaļina, lūdzu izskaidrojiet arī publiski Jūsu rakstīto: "KNAB šogad maijā lūdzis VID atkārtoti izvērtēt, vai tomēr V. Ļu***ska nav iekļaujama JAP amatpersonu sarakstā, jo viņai izsniegta pilnvara rīkoties P. Salkazanova vietā, kad viņš to nevar." Izskaidrojiet, ko tas nozīmē "P. Sakazanovs nevar", un kas tomēr rakstīts tajā pilnvarā???
5) Gaļina, D. Liepiiņš par manu personu KNAB iestādei rakstījis sūdzības, pieprasījumus u.t.t. uz doto brīdī septiņpadsmit reizes, darbojoties pēc principa - meklējiet, meklējiet, gan jau kaut ko atradīsiet ...
6) Vai neizskatas visa šī iezga ap manu tik "varenīgu personu", kā kādām jabrauc uz Stradiņu klīnisko slimnīcu neiroloģijas nodaļu pārbaudīt galvu, un ne tikai galvu, bet vai tajā galvā ir vispār kaut kāda pēlēkā viela???

Ar patieso cieņu, personīgi pret Jums Gaļina, V. Ļu***ska

pirms 6 gadiem, 2012.06.15 14:48

pa muti Rāvim

Cietumā visu šo zagļu bandu ar visu Rāviņu. Tā vecene vispār ir pretīguma kalngals.

pirms 6 gadiem, 2012.06.15 14:32

liepiņam

Nu ko, Liepiņ, zobiņi izkrituši, nav ko est?

pirms 6 gadiem, 2012.06.15 12:17

macieties

http://www.pietiek.com/raksti/ka_latvija_sakas_korupcijas_apkarosanas_farss

pirms 6 gadiem, 2012.06.15 09:29

?

varbut Salkazanovs draudes ar streiku un varbut badosies?

pirms 6 gadiem, 2012.06.15 09:08

m

Nu tad varbut pie viena ari pie Lipienja ir kas japamekle? Gan jau daudz kas atradisies..

pirms 6 gadiem, 2012.06.14 22:57

:)

Zeme apaļa un Dieviņš nav mazais bērns! Ļoti ceru, ka KNABs arī ko atradīs!!!

Bilde laba!!! :D Vinny!!!!!!!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2012.06.14 17:13

Vietējās ziņas