Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Balsotāji pagastos: ir lielas dusmas, ka tik tālu bija jānonāk (ar foto) 10

«Uz referendumu noteikti bija jānāk, bet tas ir satriecoši, ka esam noslīdējuši līdz tādam stāvoklim. Muļķīgi mēs esam,» sarūgtināta Vilces vēlēšanu iecirknī sastaptā Laima Peizuma, kura nobalsojusi pret izmaiņām Satversmē. Vilcē, kā arī Lielplatonē, Elejā un Platonē referenduma pirmajās stundās bija vērojama liela balsotāju aktivitāte. Iecirkņos viss bija mierīgi, izņemot kādai Elejas pagasta iedzīvotājai bija palicis slikti. Tāpēc tika izsaukta neatliekamā palīdzība.

Vēlēšanu iecirknī Platonē pirmie balsotāji ieradušies uzreiz pēc pulksten 7 no rīta, bet līdz pulksten 9 savu nostāju par vai pret Satversmes grozīšanu bija pauduši 47 iedzīvotāji. Komisijas priekšsēdētāja Inga Rezevska stāsta, ka daudzi no viņiem tautas nobalsošanā piedalījās pirmo reizi, par ko liecināja zīmodziņu trūkums pasē.Pirmo reizi uz nobalsošanu Platonē bija atnākusi arī Zanda Bembere, kura nesen sasniegusi balsstiesīgā vecumu. «Skaidrs, ka bija jānāk un jābalso pret grozījumiem Satversmē,» viņa teic, piebilsti, ka pati diezgan labi pārzina krievu valodu. Taču tai nav jāiegūst valsts valodas status, jo krieviski runā teju puspasaule.Jelgavas novada mazākajā Lielplatones pagastā pirmajās tautas nobalsošanas stundās bija atnākuši 43 balsotāji. Tas ir diezgan daudz, vērtē Ilze Beide no vēlēšanu komisijas, pieļaujot, ka daudz iedzīvotāju ieradīsies arī ar pagasta norīkoto transportu. Reisi bija paredzēti pulksten 10 un 14. Taču, ja būs liels pieprasījums, autobuss braukšot vēl.Vilcē līdz aptuveni pulksten 10 savu nostāju referendumā bija pauduši 120 balsotāji. Saņemti arī 47 pieteikumi nobalsošanai atrašanās vietā, atklāj vēlēšanu komisijas vadītāja Zaiga Gazele. Savukārt Elejā balsošanu dzīves vietā pieteikuši 46 iedzīvotāji. «Būs jābrauc pa visu pagastu. Dažas mājas ir ļoti tālu – pie Platones robežas un netālu no Lietuvas,» teic Elejas vēlēšanu komisijas vadītāja Dace Rače. Pirmajās četrās stundās šajā iecirknī nobalsojuši 230 Latvijas pilsoņi. Piestājis arī ekskursantu autobuss ar 50 balsotājiem. Garas rindas kā 11.Saeimas vēlēšanās, kad reizē piebraukuši pat četri autobusi, gan tāpēc neveidojušās. Darbs Elejas iecirknī ritot raiti un mierīgi. Lielu satraukumu šorīt radīja vien kādas sievietes pēkšņa veselības stāvokļa pasliktināšanās. Viņa nokrita koridorā uz grīdas, kurā, kā novēroja zz.lv, palika guļam aptuveni pusstundu, līdz no Jelgavas ieradās neatliekamās palīdzības brigāde.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

es

balsot vajadzēja tikai tiem, neatkarīgi no tautības, kuri maksā valstij nodokļus , tad arī varētu redzēt kas ir latvijas patrioti. Domāju, ka nebūtu tādas pārliecības. Es piekrītu, ka latvijā būtu jābūt latviešu valodai, bet tad ja krievi nevar balsot latvijā, kurā maksā visus nodokļus, tad kāda darīšana ir tiem, kuri pie pirmām grūtībām latviju pameta, proti nodeva, tagad izliekas par cietējiem. Brauciet mājās, kopā ar mums pelnat naudu valstij, saviem pamestajiem bērniem un vecākiem! Bet pret krieviem izturoties kaut nedaudz iecietīgāk un bez naida domāju referendums nebūtu bijis vajadzīgs. Es domāju, ka krievi pat nesapņo iegūt latvijā tādas pašas tiesības kā latviešiem, bet mierīgu līdzāspastāvēšanu gan,taču latvieši ir naida pārņemti pret krieviem, tādējādi pat nepievērš uzmanību kādas izmaiņas BūTISKAS IZMAIņAS valdība tajā pašā laikā veic, pieņemot virkni likumus pret latvijas tautu un latviju.

pirms 6 gadiem, 2012.02.19 17:50

drusku iz vēstures

Latviešu valoda kā valsts valoda nekad nav bijusi noņemta no " trases" . Bet arī tajos okupācijas gados Latviešu valoda tika lietota TIKAI latviešu skolās un latviešu ģimenēs. Absolūti neviens krievvalodīgais vai arī žīdi latviešu valodā nerunāja un to nesaprata. Un skolā no fakultatīvā priekšmeta kļuva par obligāto, ar stundu skaitu katru dienu. Starp citu, skolā krievu valodu iemācīja daudz ātrāk un labāk kā angļu vai vācu. Ja bija vēlme angļu vai vācu valodu apgūt labi, tad bija jāņem privātskolotāji, bet krievu valodai pietika ar stundām skolā. Uztverat atšķirību ka mācīja valodas skolā?
Bet krieviem latviešu valodā stundas vispār varēja nebūt- piem. maniem sētas krieviem latviešu valodas atzīmē uz liecības bija strīpa un neskaitījās nesekmīgs, bet latviešiem tas skaitītos nesekmība un vasaras darbi garantēti.
Tā kā nav problēmu un lai tik mācās latviešu valodu arī vecās Āna vecenes un veči.

pirms 6 gadiem, 2012.02.19 09:18

homoseksualists

JĀ, mēs ar jelgavniecici bijām uz barikādēm (.) punkts.

pirms 6 gadiem, 2012.02.18 16:59

Švimpāzijs no Teteles

jelavniece, vai tev savā valstī arī uz barikādēm nebija jāiet? nu tač jēgas nav - MANA vasts.. ironija, ja nesaprati.

pirms 6 gadiem, 2012.02.18 16:23

Resnais

Es arī neeju. Atkāpties nevajag, vajag izteikt pateicību lindermanim par ekonomikas sildīšanu.

pirms 6 gadiem, 2012.02.18 16:22

jelgavniece

Es tomēr neeju, jo man savā valstī nav jābalso par valsts valodu, tas tā kā loģiski. Neeju principa pēc.

pirms 6 gadiem, 2012.02.18 16:15

Miitawa

Vai tu vienreiz mitēsies ar savu melno kasti! Lien taču tajā iekšā un tur paliec. Visu informatīvo telpu jau piesārņojuši. Ne par velti nosaukums melnā kaste- tur mēs, latvieši, ar visu savu valodu varam nonākt tos kangarus klausīdami.

pirms 6 gadiem, 2012.02.18 16:09

piegriezies

to micro - nu gluži manas domas!
Piedevām - Lindermans ir viens no Krievijā aizliegtās neofašistiskās Nacionālboļševiku partijas līderiem, ilgstoši atradies ieslodzījumā Krievijā, līdz 2008.gadā viņš izdots tiesāšanai Latvijā. Viņa retorika ir citāti no Hitlera darbiem, kuros "ebreji" aizstāti ar "latviešiem" un "jūdu mafija" aizstāta ar latviešu "labējo nacionālistu valdību". Tā pati Hitlera demagoģija, vainojot kaut kādu abstraktu "valsti" (it kā šī "valsts" nebūtu tie paši iedzīvotāji).
Tikai nožēlojami, ka šāda neonacista un fašista pavadā tagad danco daudz Latvijas krievu, kuri laikam nav pamanījuši, ka visam ir savas robežas.

pirms 6 gadiem, 2012.02.18 15:54

micro

Es prasītu visu drošības iestāžu vadītāju, jo īpaši Satversmes aizsardzības biroja, atkāpšanos, kas viens nepilsonis spēj ko tādu izdarīt, turklāt, vēl iztērējot Ls 2 milj. latu no nodokļiem. Vispār esmu tolerants pret citām tautībām, bet visam ir savas robežas.

pirms 6 gadiem, 2012.02.18 15:32

Vietējās ziņas