Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Bauskas Dzīve» sūdzēs tiesā Iecavas novada domi saistībā ar pašvaldības izdoto laikrakstu

Laikraksts «Bauskas Dzīve» nolēmis sūdzēt tiesā Iecavas novada domi, kas izdod laikrakstu «Iecavas Ziņas», jo tā šādā veidā kropļo mediju un reklāmas tirgu, vēsta raidījums «LNT ziņas sešos».

«Bauskas Dzīves» galvenā redaktore Anita Rozentāle norāda, ka šobrīd daudzas pašvaldības nekaunīgi ar dempinga cenām ielauzušās mediju un reklāmas tirgū, to kropļojot. Turklāt tas notiek jau gadiem, un neviens uz to nereaģē. Šie informatīvie izdevumi tiek apmaksāti no pašvaldību līdzekļiem.

«Mēs aprēķinājām vidējo reklāmas laukuma vai līdzjūtības sludinājuma izcenojumu Zemgales reģionā. Viņiem tas ir 2,5–3 reizes lētāk par tirgus sludinājumu, turklāt viņi pārdod šo izdevumu un viņiem ir abonenti par ļoti zemām cenām,» skaidroja Rozentāle.

Viņa norāda, ka Iecavas novada dome, izdodot laikrakstu, kurā publicētas reklāmas, sludinājumi un uz pašvaldības funkcijām neattiecināmi raksti, rīkojas nelikumīgi. Lai gan likums uzliek par pienākumu pašvaldībai informēt sabiedrību par savu darbu, tas nerunā par saimniecisko darbību, izdodot laikrakstu, kas acīmredzami konkurē ar neatkarīgiem medijiem. «Bauskas Dzīve» prasīs pārtraukt šādu pašvaldības darbību un atlīdzināt zaudējumus.

Tikmēr Iecavas novada dome uzskata, ka likums ir tās pusē, un bez bažām raugās uz briestošo prāvu.

Reģionu laikrakstu pusē ir Latvijas Žurnālistu asociācija, kas arī sākusi cīņu pret šo negodīgo praksi. Patlaban Kultūras ministrijā ir izveidota darba grupa, kur iesaistītās puses mēģina panākt risinājumu.

Jau ziņots, ka Konkurences padome (KP) pagājušā gada vasarā publicētā dokumentā piedāvā aizliegt pašvaldībām dibināt savus medijus. KP norāda, ka pašvaldību iejaukšanās mediju tirgū apdraud mediju pastāvēšanu. Līdzīgs projekts top arī Kultūras ministrijā.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas