Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bez darba esošajiem jauniešiem NVA piedāvā atbalstu komercdarbības sākšanai 6

ES projekta «Jauniešu garantija» ietvaros Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina bez darba esošos jauniešus vecumā no 18 līdz 29 gadiem pieteikties dalībai atbalsta pasākumā komercdarbības vai pašnodarbinātā darbības sākšanai, ziņo NVA.

Pasākumā var iesaistīties tie NVA reģistrētie jaunieši bezdarbnieki, kuri ir ieguvuši profesionālo vidējo vai augstāko izglītību uzņēmējdarbības, biznesa vadības vai citā tām pielīdzināmā jomā, izvēlētās komercdarbības vai pašnodarbinātības jomā. Pasākumā var piedalīties arī tie jaunieši, kuri apguvuši tādas profesionālās izglītības programmas, kas nodrošina uzņēmējdarbības sākšanai un vadībai nepieciešamās zināšanas, vai ir ieguvuši profesionālo vidējo vai augstāko izglītību un apguvuši ar uzņēmējdarbības vadību saistītu neformālās izglītības programmu.

Iesaistoties komercdarbības vai pašnodarbinātības atbalsta pasākumā, jaunietis ar NVA piesaistīto profesionālo uzņēmējdarbības konsultantu palīdzību izstrādās biznesa plānu, kas vēlāk tiks iesniegts izvērtēšanai ekspertiem. Ja eksperti uzskatīs, ka izstrādātais biznesa plāns ir dzīvotspējīgs un tā īstenošanai nepieciešams atbalsts, NVA piedāvās jaunietim slēgt līgumu par atbalsta pakalpojumu saņemšanu.

Noslēdzot līgumu ar NVA, jaunietis varēs saņemt uzņēmējdarbības profesionāļu konsultācijas biznesa plāna īstenošanas pirmajā gadā, komercdarbības dotāciju biznesa plāna īstenošanai – līdz 3000 eiro atbilstoši apstiprinātajai biznesa plāna tāmei, kā arī ikmēneša dotāciju valstī noteiktās minimālās darba algas apmērā pirmo sešu mēnešu biznesa plāna īstenošanas laikā.

Saņemt detalizētāku informāciju un pieteikties pasākumam jaunieši var NVA filiālē, kurā ir reģistrējušies.

NVA arī atgādina, ka pilna laika studenti Jauniešu garantijas atbalsta pasākumos netiek iesaistīti.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

TUKŠI SOLĪJUMI

KUR IR KONKRĒTIE JAUNIEŠI, KAS JELGAVAS NVA SAŅĒMUŠI ATBALSTU KOMERCDARBĪBAS UZSĀKŠANAI. BEIDZIET ČAKARĒT JAUNIEŠUS.

pirms 2 gadiem, 2016.02.23 01:27

ervins

kadas mulkibas!ta jau nav ka nevar atrast nodarbi,protams na jau ar lielu samaksu!jauniesi grib bez specialitates uzreiz lielu!ari ar biznesa planiem nekas nesanaks jo trukst zinasanas,to naudinu jau vajadzes atdot,palielinasies paradnieki kuri bus spiesti visu muzu atmaksat!

pirms 2 gadiem, 2016.02.23 08:00

Jaunietis

Man ir biznesa plāns "točkas" atvēršanai. Nez vai mentoru un naudu iedos? lol

pirms 2 gadiem, 2016.02.23 12:10

Futurama

Kādu biznesu? Te jau cilvēku nav, kas patērētu preces vai pakalpojumus. Visi mirst, vai ir miruši. Spoku pilsēta.

pirms 2 gadiem, 2016.02.25 21:35

Vietējās ziņas