Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkā veic AKKA/LAA iniciēto grāmatu izsniegumu uzskaiti 4

Arī šogad Jelgavas Zinātniskā bibliotēka (JZB) ir atsaukusies autoru biedrības AKKA/LAA aicinājumam organizēt statistisko izpēti par autoru darbu lietojumu bibliotēkās.

Pateicoties grāmatu izsniegumu uzskatei, ir iespējams aprēķināt publiskā patapinājuma jeb valsts atlīdzības apjomu autoriem, kuru grāmatas tiek izsniegtas bibliotēkās. Kopumā par 2011.gadu tiks pārbaudīti vairāk nekā 15 000 ierakstu, šo darbu veic četri bibliotēkas darbinieki, informē JZB pārstāve Ligita Lapiņa.Piebilstams, ka līdzīgi kā grāmatu autori saņem atlīdzību par savu darbu publicēšanu un pārdošanu, arī par literāro darbu izsniegšanu bibliotēkās to autoriem pienākas autoratlīdzība.Jau vairākus gadus AKKA/LAA organizē grāmatu izsniegumu uzskaiti Latvijas bibliotēkās. Iegūtie dati tiek izmantoti, lai sadalītu grāmatu autoriem valsts piešķirto autoratlīdzību par, tā saucamo, publisko patapinājumu jeb savu darbu izsniegumu bibliotēkās.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

lasītājai

ja gribat ko saņemt, droši vien jānoslēdz līgums ar viņiem (AKKKKU), ko?

pirms 6 gadiem, 2012.09.18 12:22

tims

Nekad neesmu sapratis kā viena nevastiskā organizācija tik veiksmīgi uzkundzējusies visiem, kas kaut ko lasa, skatās, klausās. Nebrīnīšos, ja Zālītes kantoris ies vēl tālāk un drīzumā sāks iekasēt naudu arī par gaisa atsvaidzinātāju publiskajā tualetē, jo redz, to tak osta visi, ne tikai tas, kas to iegādājies.
Kaut kāds kašmars ar to biedrību...

pirms 6 gadiem, 2012.09.18 09:53

?

Un kam iedala naudu, ko AKKA/LAA dabū no valsts (10% apmērā no iegādes summas) par ārzemju autoru grāmatu iegādi?

pirms 6 gadiem, 2012.09.18 08:37

lasītāja

Tie nu gan par kautrību nesūdzās. Par grāmatām taču ir samaksāts, kad tās pirka, ko vēl? Esmu arī grāmatu autore - man neviena AKKA nekādu autoratlīdzību nav piedāvājusi. Cik bija rakstīts līgumā ar izdevniecību, tik ir. Jautājums - kur tā nauda paliek, kam viņu vajag?

pirms 6 gadiem, 2012.09.17 20:49

Vietējās ziņas