Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Bīskapu vizitācijas» laikā apmeklē LLU

Izzinot Jelgavas luterāņu ikdienu, ar LLU rektoru Juri Skujānu šodien tikušies Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūveris, Dobeles evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Oskars Laugalis, Sv.Annas draudzes mācītājs Kaspars Kovaļovs un baznīcas arhitekte Helēna Dekante.

««Bīskapu vizitācija» ir sena baznīcas tradīcija, kas dažādu apstākļu dēļ pārtraukta pirms 100 gadiem. Pērn esam to atjaunojuši, viesojoties dažādās nelielās draudzēs Kurzemes un Zemgales reģionā – Aucē, Skrundā un citviet –, un Jelgava ir pirmā lielā pilsēta, kurā esam,» augstskolas portālam stāsta P.Brūveris.Šīs tradīcijas mērķis ir vismaz reizi septiņos līdz desmit gados apmeklēt draudzi un apskatīt apkārtni, kurā dzīvo ticīgie. «Šīs vizītes tiek protokolētas un saglabātas arhīvos, lai nākamais bīskaps varētu redzēt, kāda situācija bijusi pirms noteikta laika, kāda ir šīs vietas attīstība un dinamika,» skaidro Liepājas diacēzes vadītājs, uzsverot, ka arī LLU ir nozīmīga vieta Jelgavas draudzes pārstāvjiem.Vizītes laikā LLU rektors atklāja faktus par universitāti un tās 150 gadu jubileju, kuru paredzēts svinēt 2013.gadā. Tāpat tika apspriestas iespējas veidot sadarbību, kurā baznīca varētu palīdzēt apzināt kādreizējos universitātes darbiniekus, par kuriem LLU Arodbiedrībai nav ziņu.«Bīskapu vizitācijā» baznīcas pārstāvji jau viesojušies Jelgavas Domē, pašvaldības aģentūrā «Kultūra», Sociālo lietu pārvaldē un citviet.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas