Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brauc skatīties jauno Tērvetes tiltu (FOTO) 4

«Esam patīkami pārsteigti par lielo parka apmeklētāju skaitu, īpaši jau ziemas periodā. Četrās brīvajās Ziemassvētku dienās vien mūs apmeklēja vairāk nekā 700 viesu,» teic Tērvetes Dabas parka Informācijas centra vadītāja Lilita Kauste. 

«Latvijas valsts mežu» (LVM) dabas parku Tērvetē 2015. gadā apmeklējuši 149 tūkstoši tūristu, kas ir lielākais skaits parka pastāvēšanas vēsturē. Salīdzinot ar 2014. gadu, kad tā viesojās 116 tūkstoši interesentu, pērn vērojams 28 procentu tūristu skaita kāpums.

Dabas parku Tērvetē visvairāk iecienījušas ģimenes ar bērniem un skolēnu grupas. Ne tikai mazi, bet arī lieli apmeklētāji priecājušies par tikšanos ar pasaku tēliem, kuri aicinājuši līdzdarboties gan vairāk nekā 30 pasākumos, gan ikdienā visa gada garumā.

Manāmi augusi ne tikai vietējo iedzīvotāju vēlme ceļot, bet arī ārvalstu tūristu interese par atpūtas iespējām LVM dabas parkā. 2015. gadā ārzemnieki veidoja 42 procentus no kopējā apmeklētāju skaita. Ģimenei vienā no draudzīgākajām vietām Latvijā viesojušies teju visu Eiropas valstu pārstāvji, kā arī tūristi no tālām un eksotiskām zemēm, piemēram, Austrālijas, Peru, Kanādas un Ķīnas. Lielu ārzemju tūristu auditoriju joprojām veidojuši ciemiņi no tuvajām kaimiņvalstīm. Līderos bijuši Lietuvas iedzīvotāji (84 procenti), bet, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, Tērveti apmeklējuši daudz vairāk igauņu – 12 procentu.

Tradicionāli, ka katru gadu parks piedāvā ko jaunu. Skolas vecuma bērnus un jauniešus ieinteresēja pavasarī atvērtās «Laimīgās zemes Gaisa takas» – virvju un koka konstrukcijas, kas atrodas desmit metru virs zemes. Vasarā apmeklētājiem bija iespēja vērot koncertus un izglītojošas izrādes par to, kas notiek mežā. Savukārt gada nogalē iedzīvotāji devās baudīt savdabīgu meža un gaismas saspēli pie parka galvenās ieejas – līdzās jaunajam koka tiltam – laboratorijai.

Pēc L.Kaustes stāstītā, tieši jaunais tilts piesaistījis daudzu interesentu uzmanību. Parka darbinieki novērojuši, ka vakara stundās, kad ieslēgts tā apgaismojums, stāvlaukumā vienmēr ir apmeklētāju automašīnas – cilvēki brauc aplūkot jauno tiltu.

Jau ziņots, ka Tērvetē pie parka administrācijas ēkas pār Dobeles–Bauskas šoseju izvietots koka tilts, kas tapis Jelgavā – lielizmēra liekti līmēto koka konstrukciju ražošanas eksperimentālajā uzņēmumā «IKTK». 

Nepilni 10 tūkstoši pirmsskolas vecuma bērnu un pamatskolēnu apvienojuši atpūtu dabā ar iespēju iesaistīties vides izziņas aktivitātēs, dodoties mācību ekskursijās, piedaloties nometnēs un vides radošajās darbnīcās.

Tērvetes Dabas parka teritorija aizņem vairāk nekā 1200 hektāru, no kuriem vairāk nekā 400 hektāru labiekārtoti apmeklētājiem. 

Foto: Agnese Leiburga

Pievieno komentāru

Komentāri 4

RipleyLV

Apgaismes elementi tiks nozagti pāris nedēļās. Te taču ir Latvija!

pirms 2 gadiem, 2016.01.07 11:56

MM

Fotogrāf!
Varēji nobildēt no ceļa puses,lai var redzēt visā krāšņumā!

pirms 2 gadiem, 2016.01.07 23:07

kacs

tilts -= es projektu naudas nejēdzīga apgūšana ... uzcelkt tiltu , lai uz to skatīties - to var tikai dziesmusvētki un tūdali

pirms 2 gadiem, 2016.01.09 21:51

Vietējās ziņas