Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ceturtdien «Zemgales Ziņās»: Glābiņu no slēgšanas 1. ģimnāzija meklē statusa maiņā; apkure Jelgavā kļūs par 20 procentiem dārgāka; trešo gadu staļģenieki cīnās par savām mājām 18

Jelgavas 1.ģimnāzijā skolēnu skaits no 1099 2006.gadā samazinājies līdz 380 šogad. Izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos, kad skolēnu skaits Latvijā joprojām ievērojami krītas, Jelgavas 1. ģimnāzija no nākamā mācību gada nolēmusi paplašināties, atverot durvis arī 1. – 6.klašu skolēniem.

Skolas vadība pārliecināta, ka tas būs iespējams, pateicoties jaunajam piedāvājumam jau no 1. klases pastiprināti apgūt tehnoloģijas, matemātiku, dabas un inženierzinības, kā arī mājturību. Pilsētas pamatskolas atzīst, ka vēl grūti spriest, kā šīs izmaiņas varētu atsaukties uz to skolēnu skaitu.Apkure Jelgavā kļūs par 20 procentiem dārgākaJelgavas pašvaldība pirmajā pusgadā izmaksājusi jau pusmiljonu, lai trūcīgākajiem palīdzētu norēķināties par apkuri. Taču arvien milstošais uzņēmēju un privātpersonu parāds par siltumu «Fortum Jelgava» gandrīz sasniedzis trīs miljonus latu, un kopš pagājušās apkures sezonas audzis par pusmiljonu. Dažās mājās parāds sasniedzis pat 40 tūkstošus latu. «Negribu ieslīgt drūmās prognozēs, taču apkures sezona būs milzīgs izaicinājums, jo tarifs būs nepieredzēti augsts,» šonedēļ Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvaldes apsaimniekoto māju vecāko sapulcē atzina siltumapgādes uzņēmuma «Fortum Jelgava» valdes locekle Aina Bataraga. Par to, kas sagaida daudzdzīvokļu namos dzīvojošos, lasiet laikrakstā.Trešo gadu Staļģenes centra iedzīvotāji cīnās par kopsaimniecības laikā zaudēto daudzdzīvokļu māju atgūšanu Nu jau piecas tiesvedības saistītas ar Staļģenes centra daudzdzīvokļu mājām «Tērces», «Strauti», «Atvari», «Līči», «Bangas» un «Avoti», par kuru īpašuma tiesībām un apsaimniekošanu no vienas puses strīdas Jelgavas novada pašvaldība un valsts institūcijas, bet no otras – apsaimniekošanas uzņēmums «Vedgas». Šajās sešās mājās ir 106 dzīvokļi, kuru iemītnieki vismaz lielākajā vairumā ir pašvaldības pusē – piekrīt, ka namus pārvalda tās kapitālsabiedrība. Pašvaldības SIA «Jelgavas novada KU», paļaujoties uz labvēlīgu tiesas iznākumu, šajās mājās ķērusies pie sen gaidītiem remontiem.Ilga Viduža savos 76 gados veido jaunas dāliju šķirnes un domā par piedalīšanos izstādē«Aizejot pensijā, beidzot atliek laiks sev un hobijiem. Jaunībā vajadzēja strādāt kolhozā, bērnus audzināt un tādām lietām nebija vaļas. Mani daudz kas aizrauj, un tās intereses ir lielākas nekā spēšana,» nosmaida Ilgas kundze no Glūdas pagasta Bramberģes. Izrādās, puķu audzēšana ir tikai neliela daļiņa no viņas sirdslietām. Par to plašāk – «Zemgales Ziņās» ceturtdien. Par savu dzeju gribu atbildēt patsDzejas dienu pasākumos Jelgavā allaž neiztrūkstošs dalībnieks ir Harijs Krūze. Jebkura literārā sarīkojuma lirisko noskaņu viņa dzejoļi vienmēr īstajā brīdī atsvaidzinājuši ar labdabīga, bet trāpīga humora dzirksti. Realitātē Harijs gan ir gluži nopietns cilvēks, tāpat kā viņa attieksme pret dzeju un dzejošanu. Arī nākamnedēļ viņš uzaicināts lasīt dzeju vairākās pilsētas skolās, diemžēl kopkrājumā «Zemgales vācelīte» H.Krūzes dzejoļu šogad nebūšot. Kāpēc, lasiet intervijā ceturtdienas laikrakstā.Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 6.septembra numurā.• Drukātas avīzes saturs pieejams arī portālā zz.lv, ko var atrast sadaļā «Avīze» vai spiežot šeit .• Reģistrējoties portālā, tā konta papildināšana iespējama, spiežot šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 18

vajag domāt un pārdomāt

Vai ir tālredzīgi atvērt vēl 1.-6.klasi,ja divas jau esošās skolas-3.un 4.pamatskola pilnīgi nodrošina šī vecuma bērnu apmācību?Atkal atstās pustukšas tās?Diez cik ekonomiski nav.Varbūt drīzāk skaistām,sakoptām un,galvenais,piemērotām telpām 1.ģimnāzijā pievienot skolu,kuras kabineti un cits mācību aprīkojums neatbilst skolas kritērijiem (par sporta zāli pat nerunājot-tās nav) ? Izveidotos 1 kārtīga skola ar atbilstošu noslogojumu un nebūtu jāuztur lieka,skolai nepiemērota ēka.

pirms 6 gadiem, 2012.09.07 13:54

haha

Kapēc par Staļģeni nav neviena komentāra? laikam visiem jau apnicis šīs meksikāņu seriāls bez beigām!Amēn!

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 20:34

Atceros, cik jauka skola bija laikā, kad to vadīja E.Saknes kungs ar savu komandu- I.Arhīpovu , R.Cunsku . Bet tagad? Kas tagad ir vadībā? Ak vai !

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 18:27

brencis

Nekas ļauns nenotiks, ja tās komunistu laiku klaču tantes dabūs pameklēt darbu citur vai pasēdēt bezdarbniekos. Dzīvē pārmaiņas ir vajadzīgas jebkuram cilvēkam. Tas sūnu ciems no padomijas laikiem, būtu labi, ja vienreiz to kārtīgi izsvēpētu.

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 14:27

nu

Rakstā pārspīlēts, 1.ģimnāziju neviens nevienu brīdi nav gatavojies slēgt!!

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 12:50

plāns

Vai esat padomājuši, ka bērnu skaits tomēr pieaugs? Pašreiz ir zemākais punkts, kas bija dzimstībā. Vienkārši sanāks kā ar bērnudārziem, ko 90.o gadu sākumā masveidā slēdza, jo domāja, ka mātes kapitālisma apstākļos pašas vāks savus bēwrnus. Tagad bērnudārzu trūkst. Ar skolu būs tāpat. Būtu neprāts slēgt!

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 10:41

zulu 88

Ģimnāzija ir jāslēdz, visi tur no Pad. laikiem, ģenētiski atpalikuši no evolūcijas ar vēlmi sagrābties un pierīties.

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 09:59

es

kā var eksistēt uzņēmums, kam parāds 3 miljoni??? vai nevajadzēja otrādi-samazināt tarifus, lai cilvēki var samaksāt??? vai tas ir domāts, lai mūs visus ,palikušos , izdzītu ārā?? un kas tad maksās par apkuri?? Lai Fortum vadība dod padomu, kā to visu samaksāt no 220 latu lielas algas? kas šajā valstī notiek??

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 09:39

dixi

Pat apdomātu jautājumu par sava bērna pārcelšanu uz 1.ģimnāziju (nākošgad 2.klasē) ... ar mazāku bērnu skaitu klasē (~18-20), nevis kā tagad 30.

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 09:37

Aija

Lai turās 1.gimnazija! Es par 1.klases atvēršanu, vismaz manam dēlīņam būtu skola pie mājām ar jaukiem un atsaucīgiem skolotajiem kādi ir 1.ģimnāzijas skolotāji.

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 09:03

kuku

Kāda starpībā ka Jūs tur mācijāties un esat baigi gudrie. Ja nav skolēnu, tad jātaisa ciet. Labi skolotāji bez darba nepaliks.

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 09:03

Selīna

Mani bērni beiguši Jelgavas 1. vidusskolu. Bija pat ļoooti laba skola! Dzīvei sagatavoti, augstskolas ( pat vairākas) beiguši, bet realitāte šodien ir skumja. No valsts izbrauc masveidā, tad no kurienes radīsies tie bērni, kas ies Latvijas skolās?
Ne jau skolai būtu par to jādomā, bet gan valdībai. Nu taču nevar pieļaut , ka mūsu mīļā Latvija paliek bez cilvēkiem.
Redz', skola jāslēdz, jo nav skolēnu, bet pašvaldībā ierēdņus nedrīkst samazināt? Tad jautājums- kāda jēga no tādiem ierēdņiem, kas neredz tālāk par savu kabinetu???
Ka neveido jaunas, labi apmaksātas darbavietas, lai stimuls būtu pašu cilvēkiem nebraukt prom un tiem, kas izbraukuši- atgriezties.

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 08:40

Ziema

Ak tad ziemā atkal jauns izaicinājums gaidāms! Nu ļoti uzmundrinoša ziņa tiem, kas vēl nav aizbraukuši.

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 07:48

Akvai

J1Ģ skolēnu samazinājums pilnīgi nepamatots! Pati tur mācījos un zinu droši, ka pedagogi tur ir spēcīgi, vajag tikai gribēt mācīties! Studiju laikā nejutos necik sliktāk sagatavota studijām kā slavenās Rīgas 1.ģimnāzijas labākie skolēni.

pirms 6 gadiem, 2012.09.05 22:08

devītā

neticu, ka izdosies savākt 1.-6.klases. NETICU!

pirms 6 gadiem, 2012.09.05 22:07

nn

Ne jau vienīgajai trūkst skolnieki , diemēžl populisms uzvarēs un ne tikai ši pustukšā , bet vēl daudz bezcerīgākas tiks stutētas , nav jau pilsētā vienīgā skola . Vēl saprotu ja mazpilsētas vienīgā , tad jābalsta ko var

pirms 6 gadiem, 2012.09.05 22:03

:)

Pati mācījos J1.Ģ. - lieliska skola.Zinoši Skolotāji, atsaucīgi un tik tiešām nāks pretī, ja vajadzēs palīdzību. Pati skola ir gaiša, silta, gaiteņos daudz puķu, tīrs. Atmosfēra ļoti patīkama. Lai skolai veicas turpmāk!

pirms 6 gadiem, 2012.09.05 21:23

Vietējās ziņas