Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Cīņā mirt ir brīvu vīru daļa» 6

Šodien pulksten 10 ar konferenci Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā sākas Ziemassvētku kauju simtgades piemiņas pasākumi

Šajās dienās aprit 100 gadu kopš Ziemassvētku kaujām Tīreļu purvā. Atzīmējot vēsturisko gadadienu, Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar Babītes novada pašvaldību, Jelgavas domi, Latvijas Kara muzeju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem aicina iedzīvotājus uz noskaņās vērienīgiem un vēstures faktiem piesātinātiem atceres pasākumiem.

«Zemgales Ziņas» nedēļas sākumā viesojās Jelgavas novada Valgundes pagasta Mangaļos, vēsturisko notikumu epicentrā, kur tagad ierīkots Ziemassvētku kauju muzejs, kura vadītājs ir Dagnis Dedumietis.

– Oficiāli Ziemassvētku kauju muzejs ir Latvijas Kara muzeja nodaļa. Bet tā jau nav, ka pirms 2005. gada, kad tas oficiāli tika izveidots, Mangaļos nekā nebija?

Pirms tam šeit bija mežsarga mājas. Muzejiskas darbības Mangaļos nenotika. Piemiņas vietas ar akciju sabiedrības «Latvijas valsts meži» atbalstu sāka ierīkot Ozolnieku novada iedzīvotājs entuziasts Voldemārs Birznieks pēc savas iniciatīvas, viņš arī veidoja norādes, organizēja sakopšanas un pirmos informēšanas darbus.

– Jūs, protams, arī esat entuziasts, ja jau vadāt šo muzeju. Vai esat pirmais un vienīgais Ziemassvētku kauju muzeja vadītājs?

Drusciņ, protams, šī lieta mani aizrauj, ja jau esmu šeit kopš muzeja dibināšanas un oficiāli vadu to no pirmās dienas.


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 5.janvāra «Zemgales Ziņās» 


Pievieno komentāru

Komentāri 6

Resnais

Tagad ir izvēles iespēja prom uz salām. Lai deputāti cīnās un mirst par iespēju tikt pie siles un nodokļu naudas. Mirstīgajiem te par ko karot? Lai ierēdņi izgērbj plikus un basus?

pirms gada, 2017.01.05 19:51

Modris

Mans vectēvs kāvās, un zināja par ko! Kāpēc , sasodīti, tik maz ir to, kas zina par ko viņš kāvās! Un tā nav viņa vaina!

pirms gada, 2017.01.06 17:27

nina

Kauns resnajam. Neizskatās,ka būtu īpašs vēstures zinātājs. Arī toreiz bija gan bagātie,kan trūcīgie un karoja trūcīgie. Ne par ko citu,kā par Latviju.

pirms gada, 2017.01.07 15:49

ai..

kļūdas vien tekstā...un nepatiesība ar,..ai,ai.
Pasākums bija vienkārši burvīgs! Mūsu ģimenes tradīcija.
Paldies VISIEM, VISIEM!

pirms gada, 2017.01.08 20:45

Vietējās ziņas