Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

ANO Starptautiskā tiesa izskatīs Gruzijas sūdzību pret Krieviju

Hāga, 8.sept., LETA--AFP/REUTERS/DPA. ANO Starptautiskā tiesa (ICJ) pirmdien atklātā sēdē sāks izskatīšanai Gruzijas iesniegto sūdzību pret Krieviju, kuru tā apsūdz gruzīnu cilvēktiesību pārkāpšanā.

Gruzija augustā iesniedza sūdzību Starptautiskajā tiesā (ICJ), apsūdzot Krievijas spēkus etniskajā tīrīšanā. "Gruzijas Republika aizsāka procedūru Starptautiskajā tiesā pret Krievijas Federāciju par tās rīcību Gruzijas teritorijā, kas pārkāpj 1965.gada Starptautisko konvenciju par visa veida rasu diskriminācijas izkaušanu (CERD)," teikts tiesas paziņojumā. Starptautiskā tiesa ir ANO augstākā tiesu instance, kas izskata strīdus starp valstīm.Gruzija savā pieteikumā arī "pieprasa nodrošināt un aizsargāt visu Gruzijā dzīvojošo personu individuālās tiesības". Gruzija apsūdz, ka "Krievijas Federācija ar savas valsts iestādēm, valsts aģentiem un citām personām un institūcijām, kam ir izpildvaras tiesības, un ar Dienvidosetijas un Abhāzijas separātistu spēkiem un citiem aģentiem, kas rīkojas pēc Krievijas instrukcijām un atrodas Krievijas Federācijas tiešā kontrolē, ir atbildīgi par CERD paredzēto pienākumu nopietniem pārkāpumiem".Gruzija apsūdz Krieviju, ka tā pārkāpusi savus pienākumus trīs atsevišķās iejaukšanās fāzēs Dienvidosetijā un Abhāzijā laika posmā no 1990.-2008.gadam. Gruzija arī patur tiesības iesniegt sūdzību saskaņā ar Genocīda konvencijas pantu IX, ko parakstījusi gan Gruzija, gan Krievija.Arī Starptautiskā krimināltiesa uzsākusi izmeklēšanu par konfliktu, pavēstīja prokurors Luiss Moreno-Okampo. Krievija nav ratificējusi Starptautiskās krimināltiesas izveidošanas līgumu, bet tiesas prokuratūra var veikt savu izmeklēšanu.

Pievieno komentāru

Ozolnieku novadā