Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Janukovičs paziņo par uzvaru Ukrainas parlamenta vēlēšanās

Kijeva, 2.okt., LETA--AFP. Ukrainas promaskaviskais premjerministrs Viktors Janukovičs pirmdienas vakarā paziņoja par uzvaru parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās, norādot, ka vēlētāji viņam devuši mandātu veidot jauno valdību.

"Mēs esam uzvarējuši, un es esmu pārliecināts, ka mēs atkal veidosim valdību, kurai tauta uzticas, nacionālās vienotības valdību, un atbilstoši visiem starptautiskajiem standartiem Reģionu partijai ir visas tiesības veidot valdību," sacīja Janukovičs, uzrunājot dažus tūkstošus atbalstītāju Kijevas Neatkarības laukumā.Pēc Ukrainas parlamenta vēlēšanās nodoto 89% biļetenu apkopošanas pašreizējā premjerministra Viktora Janukoviča vadītā Reģionu partija saņēmusi 33,38%.

Bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko bloks saņēmis 31,34% balsu, bet Ukrainas prezidenta Viktora Juščenko partija "Mūsu Ukraina" saņēmusi 14,6% balsu.

Par komunistiem balsojuši 5,3% vēlētāju, tā sauktais Ļitvina bloks ieguvis 3,99% balsu, bet sociālisti - 3,03%, liecina Centrālās vēlēšanu komitejas izplatītie rezultāti.

Tā dēvētajām "oranžajām" partijām kopā ir tikai 45,94% balsu, bet Janukoviča partijai kopā ar trim mazākajām, kas teorētiski varētu pievienoties Reģionu partijas veidotai valdībai, 45,7% balsu.

Pirmstermiņa vēlēšanu sarīkošanas mērķis bija izbeigt mēnešiem ilgo Ukrainas vadošo amatpersonu konfliktu, kas apturējis būtiskas ekonomiskās reformas, taču "oranžā" un promaskaviskā bloka līdzīgie rezultāti var atkārtot problēmas valdības veidošanā.

Parādījušās arī pirmās pazīmes par nesaskaņām, kas vajāja iepriekšējās vēlēšanas.

Juščenko pauda neapmierinātību par vēlēšanu balsu skaitīšanas kavēšanos valsts austrumu un dienvidu reģionos, kas ir promaskaviskā premjerministra Viktora Janukoviča atbalstītāju bastions.

"Es esmu noraizējies par balsu skaitīšanas aizkavēšanos Ukrainas austrumos un dienvidos," teikts Juščenko paziņojumā. "Es devu rīkojumu tiesībsargājošajām iestādēm nekavējoties izmeklēt balsu skaitīšanas aizkavēšanās iemeslus un apstākļus."

Janukovičs paziņoja, ka viņš ar saviem atbalstītājiem ir "gatavs aizstāvēt savu izvēli un ka mēs nepieņemsim nekādu vēlēšanu rezultātu pārskatīšanu".

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji Ukrainas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas atzinuši par atklātām un starptautiskajiem standartiem atbilstošām.

Vēlēšanas "apstiprina atklātu un konkurētspējīgu vēlēšanu procesa vidi. Tās atbilda demokrātisku vēlēšanu starptautiskajām saistībām un standartiem", teikts EDSO paziņojumā.

EDSO novērotāji norāda, ka Ukrainas vēlēšanu komiteja centās pievērsties visām problēmām, kaut arī ne vienmēr tas ir izdevies veiksmīgi.

"Bija skaidri redzama politiskā griba un centieni nodrošināt, lai šīs vēlēšanas atbilstu starptautiskajiem standartiem," sacīja EDSO misijas vadītāja Odrija Glovera.

Pievieno komentāru

Ozolnieku novadā