Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krievija balso par jauno prezidentu

Maskava, 2.marts, LETA--REUTERS. Krievijas iedzīvotāji svētdien balso par jaunu prezidentu vēlēšanās, kurās sagaidāma Kremļa līdera Vladimira Putina izraudzītā pēcteča uzvara un kuras būs vēl viens trieciens Maskavas aptraipītajam demokrātijas tēlam Rietumos.

Sabiedriskās domas aptaujas prognozē 42 gadus vecā Sanktpēterburgas advokāta un Kremļa amatpersonas Dmitrija Medvedeva uzvaru, kas nodrošinās Putina palikšanu pie varas aiz troņa.Galvenā uzmanība tiks pievērsta vēlētāju aktivitātei, jo zema aktivitāte var atņemt spozmi Medvedeva uzvarai, un tāpēc Kremlis ir centies aktivizēt vēlētājus. Analītiķi saka, ka Kremlis vēlas nodrošināt vismaz 70% vēlētāju piedalīšanos."Es balsoju par Medvedevu. Manuprāt, viņš ir jauns un gudrs, un labi strādās tandēmā ar Putinu," teica 70 gadus vecais maskavietis Georgijs.22 gadus vecais students Andrejs, kurš arī nevēlējās nosaukt pilnu vārdu un uzvārdu, teica: "Es balsoju par Medvedevu, jo domāju, ka viņš ir vislabākais kandidāts, taču es būtu gribējis, lai vēlēšanās būtu vairāk nopietnu kandidātu."Kremļa oponenti saka, ka vēlētājiem bijusi liegta reāla izvēle, jo lielākās televīzijas studijas strādāja Medvedeva labā un vēlēšanu amatpersonas neļāva balotēties dažiem opozīcijas kandidātiem.Taču Krievija pārdzīvo ilgu ekonomisko augšupeju, ko veicina rekordaugstās naftas un gāzes cenas, un vairākums cilvēku uzskata Putina un Medvedeva tandēmu par labāko iespēju paildzināt viņu jauniegūto pārticību.Pirmie pēcvēlēšanu aptauju un balsošanas rezultāti gaidāmi, kad svētdien pulksten 20.00 (arī pēc Latvijas laika) slēgs durvis pēdējais no 96 300 vēlēšanu iecirkņiem Kaļiņingradas apgabalā. Krievija aptver 11 laika joslas, sākot no Tālajiem Austrumiem.Pēdējās pirmsvēlēšanu sabiedriskās domas aptaujas liecināja, ka Medvedevs iegūs 70-80% vēlētāju balsu un par 10-16% apsteigs savu tuvāko sāncensi, 63 gadus veco komunistu līderi Genādiju Zjuganovu.Aptaujās izteikts pieņēmums, ka vēlētāju aktivitāte sasniegs aptuveni 70%, kaut gan Kremļa kritiķi saka, ka tā varētu būt arī lielāka, jo uzņēmumu vadītāji un valsts ierēdņi izdarīs spiedienu uz darbiniekiem, lai viņi piedalītos vēlēšanās.Lielākā daļa Rietumu novērotāju boikotē vēlēšanas sakarā ar strīdu ar Krievijas vēlēšanu amatpersonām par atļauto novērotāju skaitu un viņu uzturēšanās ilgumu.Vladivostokā, kas ir Krievijas galvenā jūras kara bāze un vārti uz Kluso okeānu, vēlēšanu iecirkņi netālu no studentu kopmītnēm vilināja tos, kuri balso pirmo reizi, piesaistot viņus ar rotaļu lācīšiem un ar Krievijas karogu rotātām beisbola cepurēm.Vēlēšanu laikā tiek veikti stingri drošības pasākumi, un vēlēšanu norisi vēro un iecirkņus pret uzbrukumiem apsargā 450 000 miliču un armijas karavīru.Tā kā vēlēšanu rezultāts faktiski jau ir izlemts, galvenā interese ir par to, kas notiks, kad Medvedevs nonāks Kremlī.Analītiķiem ir maz materiāla secinājumiem, jo Medvedevs kampaņas laikā ir teicis tikai pāris programmatisku runu un aprobežojies ar vienu interviju nedēļas izdevumam, kurā viņš galvenokārt runāja par savu iepriekšējo karjeru un personisko dzīvi.

Pievieno komentāru

Ozolnieku novadā