Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krievijas prezidents atzīst Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību

Maskava, 26.aug., LETA--NEWSRU/REUTERS. Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs otrdien parakstījis rīkojumus, oficiāli atzīstot Gruzijas separātisko reģionu Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību.

"Dienvidosetijas un Abhāzijas tautas ir vairākkārtīgi izteikušas atbalstu savai neatkarībai. Mēs saprotam - pēc tā, kas ir noticis, tām ir tiesības pašām lemt savu likteni," paziņoja Medvedevs nacionālajos telekanālos pārraidītā uzrunā. "Tās vērsās pie Krievijas ar lūgumu atzīt neatkarību. Vadoties pēc radušās situācijas, bija nepieciešams pieņemt lēmumu. Ņemot vērā tautu brīvās gribas izpausmi (..), ANO nolikumu (..), EDSO dokumentus, es esmu parakstījis rīkojumus par Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarības atzīšanu no Krievijas Federācijas puses.""Tas ir vienīgais veids, kā saglabāt cilvēku dzīvības," paziņoja Medvedevs, aicinot arī pārējās pasaules valstis atzīt Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību.Krievijas parlamenta apakšnams - Valsts dome - pirmdien pieņēma aicinājumu Medvedevam atzīt Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību. 447 deputāti balsoja par šo aicinājumu, pret - neviens.Līdzīgu aicinājumu pirmdien jau pieņēma parlamenta augšpalāta - Federācijas padome. Arī tur lēmums tika pieņemts vienbalsīgi.Pēc Medvedeva paziņojuma paātrinājies kritums Krievijas akciju tirgos, brokeriem bažījoties par starptautiskā saspīlējuma saasināšanos. RTS indekss, kurš tirdzniecības sesijā jau bija krities naftas cenu samazināšanās dēļ, noslīdējis par gandrīz 6%.Gruzija jau nosodījusi Maskavas soli. Ārlietu ministra vietnieks Giga Bokerija separātisko provinču atzīšanu nodēvēja par neslēptu Gruzijas teritorijas aneksiju.Francija, ar kuras starpniecību tika panākta uguns pārtraukšana starp Gruziju un Krieviju, paziņoja, ka nožēlo Kremļa gājienu."Mēs to uzskatām par nožēlojumu lēmumu, un es atkārtoti atgādinu par Gruzijas teritoriālās integritātes atzīšanu no mūsu puses," pavēstīja Francijas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis.Krievijas sūtnis NATO Dmitrijs Rogozins paziņojis, ka pašreizējā atmosfēra ir līdzīga stāvoklim pirms Pirmā pasaules kara, norādot, ka jauns atsalums attiecībās ir neizbēgams."Pašreizējā atmosfēra man atgādina stāvokli Eiropā pirms 1914.gada, kad viena terorista dēļ vadošās pasaules varas iesaistījās sadursmē," avīzei "RBK Daily" paziņoja Rogozins. "Es ceru, ka Mihails Saakašvili neieies vēsturē kā jaunais Gavrilo Princips."

Pievieno komentāru

Ozolnieku novadā