Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krievijas prokuratūra apsūdz Beslanas mātes ekstrēmismā

Maskava, 10.janv., LETA--REUTERS. Krievijas prokuratūra izvirzījusi Beslanas ķīlnieku krīzes upuru tuvinieku apvienībai "Beslanas balss" apsūdzības ekstrēmismā.

"Beslanas balss" tika izveidota pirms diviem gadiem, lai tiesās panāktu taisnību, un kopš tā laika uz to nemitīgi spiedienu izdara drošības dienesti un vietējās amatpersonas. Organizācijā apvienojušās pārsvarā sievietes, kas Beslanas ķīlniek krīzē zaudēja savus bērnus vai citus tuviniekus.Krievijas prokuratūra izvirzījusi organizācijai apsūdzības ekstrēmismā par 2005.gadā izdoto lūgumu Eiropas un ASV politiķiem, aicinot iejaukties Beslanas ķīlnieku krīzes izmeklēšanā.Paredzēts, ka tiesas prāva pret organizāciju sāksies pirmdien, 14.janvārī Ingušijas galvaspilsētā Nazraņā. Beslana atrodas kaimiņu republikā Ziemeļosetijā."Acīmredzami viņi pilda rīkojumu no Maskavas. Viņi tagad var pasludināt mūsu organizāciju par ekstrēmistisku un pilnībā to slēgt," telefona sarunā aģentūrai "Reuters" sacīja "Beslanas balss" līdzpriekšsēdētāja Ella Kesajeva."Kāda daļa ingušu prokuratūrai ar sabiedrisko organizāciju, kas reģistrēta Ziemeļosetijā? Mēs esam kā dadzis amatpersonu acīs, jo mēs veicam paši savu izmeklēšanu un norādām uz šīs traģēdijas vaininiekiem, kuru vidū ir augsta ranga amatpersonas," viņa piebilda.2004.gada 1.septembrī smagi bruņotu kaujinieku grupa Ziemeļosetijas pilsētā Beslanā par ķīlniekiem sagrāba aptuveni 1100 bērnus, viņu vecākus un skolotājus, pieprasot Krievijas valdībai apturēt karadarbību Čečenijā un izvest no turienes savus spēkus. Ķīlnieku krīze ilga divas diennaktis un beidzās 3.septembrī ar skolas ēkas ieņemšanu triecienā, kura izvērtās par haotisku asinspirti ar 332 bojāgājušajiem, no kuriem puse bija bērni. Upuru radinieki apsūdz amatpersonas un izmeklētājus centienos apslēpt drošības spēku nolaidību un neveiksmīgo darbību."Belsanas balss" 2005.gadā izdevu atklātu vēstuli, apsūdzot Kremli, Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu par patiesības slēpšanu, lai aizsargātu vadošās amatpersonas un militārpersonas no apsūdzībām par smago ieroču pielietošanu haotiskajā ķīlnieku atbrīvošanā.Daudzi upuri gāja bojā sprādzienā, kas aizsāka skolas ieņemšanu. Sprādziens sagrāva sienu skolas sporta zālē, kur atradās lielākā daļa ķīlnieku.Krievijas amatpersonas apgalvo, ka tās darīja visu iespējamo, lai izvairītos no upuriem, apsūdzot nemierniekus ķīlnieku nogalināšanā."Mēs uzskatām, ka skola, kamēr tajā vēl atradās ķīlnieki, tika apšaudīta ar tankiem un ugunsmetējiem. Mēs uzskatām, ka mūsu bērni tika nogalināti apzināti," sacīja Kesajeva.Viņas 12 gadus vecā meita izdzīvoja traģēdijā, bet viņas māsa zaudēja divus bērnus un vīru.

Pievieno komentāru

Ozolnieku novadā