Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Medvedevs: Kāpēc Krievijai bija jāatzīst atšķēlušies reģioni

Londona, 27.aug., LETA--REUTERS. Maskavai nebija citas izvēles, kā vien atzīt no Gruzijas atšķēlušos Dienvidosetijas un Abhāzijas reģionus, otrdien avīzē "Financial Times" raksta Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs.

ASV, NATO un Eiropas lielvalstis asi nosodījušas Krieviju par šo reģionu atzīšanu pēc tam, kad tā nosūtīja tankus un karavīrus uz Gruziju, lai atspiestu atpakaļ tās spēkus."Spert šo soli nebija viegli, un tika pilnībā apsvērtas visas sekas," Medvedevs raksta Londonā bāzētajā avīzē. Pēc viņa teiktā, Krievija esot mēģinājusi novērst konfliktu Gruzijā, taču Rietumi palīdzējuši izprovocēt to ar savu rīcību Kosovā."Ignorējot Krievijas brīdinājumus, rietumvalstis steidzās atzīt Kosovas nelikumīgo neatkarības deklarāciju," raksta Medvedevs."Mēs pastāvīgi iebildām, ka pēc tam būs neiespējami iestāstīt abhāziem un osetīniem (un desmitiem citu grupu visā pasaulē), ka tas, kas bija labs Kosovas albāņiem, nav labs viņiem. Starptautiskajās attiecībās nevar būt vieni noteikumi dažiem un citi noteikumi pārējiem." Konfliktā vainojams Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili, norāda Medvedevs."Vienīgi trakais varēja iesaistīties šādā spēlē. Vai viņš domāja, ka Krievija mierīgi noraudzīsies, kā viņš uzbrūk gulošajai Chinvali pilsētai un slepkavo simtiem mierīgo iedzīvotāju, no kuriem lielākā daļa ir Krievijas pilsoņi?""Krievijai nebija citas izvēles, kā vien atsist uzbrukumu, lai glābtu dzīvības. Mēs neizvēlējāmies šo karu. Mums nav nekādu pretenziju uz Gruzijas teritoriju," piebilst Medvedevs.Medvedevs norāda, ka pēc tam, kad Dienvidosetija un Abhāzija pieprasīja, lai Krievija atzīst abu reģionu neatkarību, "smags lēmums uzgūlās uz maniem pleciem"."Es tiešām ceru, ka gruzīnu tautai, pret kuru mēs jūtam vēsturisku draudzību un simpātijas, reiz būs līderi, kādus tā pelnījusi, kuri rūpējas par savu zemi un attīsta savstarpējas cieņas attiecības ar visām Kaukāza tautām.""Krievija ir gatava atbalstīt šāda mērķa sasniegšanu," raksta Medvedevs.

Pievieno komentāru

Ozolnieku novadā