Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par Latvijas vēstnieka apmētāšanu - 19 latu sods

Maskavā tiesa sodījusi ar 1000 rubļu (19,1 lata) naudas sodu par "sīko huligānismu" nacionālboļševikus Kseniju Firsovu un Sergeju Baranovu, kuri trešdien preses konferencē Maskavā apmētāja Latvijas vēstnieku Andri Teikmani ar sarkanu šķidrumu, informē Maskavas nacionālboļševiku preses sekretāre Ksenija Aleksejeva.

Abi aizturētie nacionālboļševiki jau atbrīvoti. Pagaidām tiesa vēl nav izskatījusi "RIA Novosti" iesniegumu "par īpašuma bojāšanu", prasības apmērs ir 20 000 rubļu (382 lati). "RIA Novosti" arī lūdz saukt nacionālboļševikus pie kriminālatbildības "par tīšu īpašuma iznīcināšanu vai bojāšanu", par ko Krievijas Federācijas Kriminālkodeksa 167.pantā ir paredzēta brīvības atņemšana līdz diviem gadiem.Latvijas vēstnieku Andri Teikmani trešdien preses konferencē Maskavā nacionālboļševiki aplēja ar sarkanu šķidrumu, tādā veidā protestējot pret nacionālboļševiku līdera Lindermana tiesāšanu Latvijā.Teikmanis ieradās "RIA Novosti" preses centrā uz preses konferenci par Krievijas un Latvijas attiecībām. Tiklīdz viņš apsēdās krēslā, divi jaunieši - Ksenija Firsova un Sergejs Baranovs - meta Latvijas vēstniekam ar maisiņiem, kuros atradās tomātu sulai līdzīgs sarkans šķidrums. Jaunieši izkliedza: "Brīvību Vladimiram Ābelam", "Rokas nost no krievu skolām", "Jūsu rokas ir asinīs" un izkaisīja skrejlapas.Par nacionālboļševiku partijas pārstāvju necienīgo rīcību Latvijas vēstniecība Maskavā ir iesniegusi notu Krievijas Ārlietu ministrijai, kurā tā lūdz Krievijas pusi sniegt informāciju par šī incidenta izmeklēšanas gaitu, rezultātiem un vainīgo personu sodīšanu.Savukārt nacionālboļševiki izplatītajā paziņojumā apgalvo, ka "RIA Novosti" reakcija un tālākās darbības "ir neadekvātas, bet nacionālboļševikiem adresētie pārmetumi - nepamatoti". "Tā bija politiska akcija, līdzīgas kurām pret ierēdņiem notiek visā Eiropā, nevis huligānisms, kā to pasniedz "RIA Novosti"," teikts nacionālboļševiku izplatītajā paziņojumā.

Pievieno komentāru

Ozolnieku novadā