Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmoreiz aicina izaudzēt «zelta» rapsi 1

Vēršot zemnieku uzmanību uz rapšu izdevīgumu un efektivitāti, jo pie mums ir ideāli apstākļi šīs kultūras audzēšanai, kooperatīvā sabiedrība «Latraps» šovasar pirmoreiz aicina laukkopjus pieteikties konkursā «Zelta rapsis».

Kā «Ziņām» stāsta «Latraps» sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Kairiša, ikviens rapšu audzētājs, kas iesējis ziemas vai vasaras rapšus vismaz piecos hektāros, līdz 4.jūlijam aicināts pieteikties konkursā, kura mērķis - atrast zemnieku, kurš ne tikai audzē visaugstākās kvalitātes un ražības rapšus, bet dara to ekonomiski izdevīgi, jo lielākā raža ne vienmēr nozīmē ekonomiski efektīvāko rezultātu.Pieteikt var vienu konkrētu lauku pilnā tā apmērā. Zemniekam būs jāiesniedz informācija par mēslošanas un augu aizsardzības līdzekļu izmantojumu šajā laukā konkursa laikā. Tāpat jānorāda arī ziņas par lauka apstrādes vēsturi, minot iepriekšējā gada priekšaugu un lietotās ķimikālijas un mēslošanas līdzekļus.Īpaši no vairāku firmu un zinātnieku pārstāvjiem izveidota komisija izvēlēsies desmit finālistus, kuru audzējums tiks vērtēts ražas ieguves laikā. Trim pirmajām vietām tiek solītas vērtīgas balvas, pagaidām tiek atklāts, ka tās nebūšot atlaides kāda uzņēmuma produkcijai, tādējādi piespiežot zemnieku pirkt konkrētu firmu ražojumus.«Zelta rapsis» būšot kā piemērs un dzinulis citiem zemniekiem plānot savas saimniecības darba stratēģiju, izkopt lauku apstrādes un audzēšanas tehnoloģiju, rezultātā nodrošinot maksimālu saimniecības izaugsmi.Pieteikuma anketas var saņemt un aizpildīt interneta vietnē www.latraps.lv , kā arī «Latraps» birojā Dobeles ielā 41, Jelgavā. Veidlapa minētajā adresē jānogādā pa pastu vai klātienē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Rapša kungs

Rapsis rullē! Katrā mājā pa rapsim!

pirms 11 gadiem, 2008.06.27 09:19

Ozolnieku novadā