Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Radikāļu aktīvisti Japānā pieprasa Kuriļu salu atdošanu

Japānas labējo radikāļu aktīvisti ceturtdien, atzīmējot Ziemeļu teritoriju dienu, Tokijā pulcējās pie Krievijas vēstniecības un izsauca saukļus, pieprasot atdot Japānai Kuriļu arhipelāga dienvidu salas.

Līdz pulksten 12 pēc vietējā laika (pulksten 5 pēc Latvijas laika) pie diplomātiskās pārstāvniecības jau bija ieradušies četru organizāciju pārstāvji, bet sagaidāms, ka dienas laikā pie vēstniecības būs pabijuši aptuveni 500 demonstrantu. Aktīvisti izsauca saukļus - "Atdodiet ziemeļu teritorijas" un "Jūs nelikumīgi esat okupējuši mūs dzimto zemi".Pie vēstniecības un citām Krievijas iestādēm Tokijā dežurē policija vienības. Līdzās vēstniecībai atrodas aptuveni 90 policistu, bet sānielās pārstāvniecības tiešā tuvumā novietoti 25 policijas autobusi un bruņoti džipi.Iela, uz kuras atrodas vēstniecība, transportam nav slēgta, tomēr, tikko vēstniecībai tuvojas radikāļu aģitācijas autobusi, uz ielas tiek izvietoti nožogojumi, lai nepieļautu, ka aktīvistu transports nonāk tiešā vēstniecības tuvumā. Vēstniecības apkārtnē kursē septiņi ziemeļu teritoriju aktīvistu autobusi."Situācija līdzās diplomātiskajai misijai ir relatīvi mierīga, vēstniecība strādā ierastajā režīmā," sacīja vēstniecības preses sekretārs Sergejs Jasenjevs.Japānā par ziemeļu teritorijām dēvē Kuriļu arhipelāga dienvidu salas - Iturupu, Kunaširu un Šikotanu, kā arī Habomai klinšu grupu. Ziemeļu teritoriju atdošanu Japāna izvirzījusi kā priekšnosacījumu attiecību normalizēšanai un miera līguma noslēgšanai ar Krieviju.Ziemeļu teritoriju dienu ik gadu atzīmē 7.deptembrī, jo 1855.gadā šajā dienā tika noslēgts pirmais Japānas un Krievijas līgums.

Pievieno komentāru

Ozolnieku novadā