Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dabas aizsardzības pārvalde aicina iesaistīties akcijā «Nāc ar savu sēni!»

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina interesentus iesaistīties akcijā «Nāc ar savu sēni!». Tā notiks 17. septembrī no pulksten 12 līdz 15 Dabas izglītības centrā «Meža māja», Ķemeros. Akcijas dalībnieki aicināti nākt vismaz ar vienu sēni, kas augusi Ķemeru Nacionālajā parkā. Tas būs gan ieguldījums savu personīgo zināšanu pilnveidošanai par sēnēm, gan palīdzība Latvijas Dabas muzeja speciālistiem ikgadējās sēņu izstādes veidošanā, informē DAP pārstāvis Andris Soms.

«Pasākuma simboliskā «ieejas maksa» ir vismaz viena izcili skaista sēne, kas augusi Ķemeru Nacionālajā parkā. Tā var būt gan ēdama, gan neēdama vai pat indīga sēne, ja vien tās iegūšana nesagādā jums nepatikšanas. Galvenais nosacījums – sēnei jābūt izskatīgai, nebojātai, vēlams, ievāktai tai pašā dienā, lai tā vēl spētu priecēt arī izstādes apmeklētājus Latvijas Dabas muzejā,» uzsver galvenā pasākuma organizatore, «Meža mājas» dabas izglītības darba speciāliste Aija Balandiņa.

Tā kā Latvijā ik rudeni tiek ziņots par saindēšanās gadījumiem ar sēnēm, pasākuma laikā ikviens «Meža mājas» apmeklētājs varēs iemācīties atšķirt ēdamu sēni no neēdamas, iepazīt vēl nepazīstamās sēnes un piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Bauda būs ne vien acīm, bet arī garšas kārpiņām. Ikviens varēs nogaršot tematisku ēdienu – kopīgi vārīto ēdamo sēņu zupu.

Visas akcijas laikā atnestās sēnes vispirms būs skatāmas turpat, «Meža mājā». Tad tās ceļos uz Latvijas Dabas muzeja telpām Rīgā, kur galvaspilsētā dzīvojošie un viesi varēs tās vērot 18. septembrī.

Lūgums pirms došanās uz pasākumu par savu dalību paziņot, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu http://ej.uz/pieteiksanas_senu_akcijai vai arī zvanot pasākuma organizatorei Aijai Balandiņai (29149365).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas