Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dainis Bērziņš: «Manā dzīvoklī ir dūmu detektors»


Ikdienas steigā, no kurām daļa veltīta civilās aizsardzības mācībām, sarunai ar «Zemgales Ziņām» laiku atrada Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes komandieris Dainis Bērziņš, kurš šo atbildīgo amatu pilda trešo gadu.


– Kā izvēlējāties dienēt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā? 

Esmu dzimis Krievijā, pilsētā pie Volgas – Uļjanovskā, kur tēvs, vēlākais inženieris, Viesturs Bērziņš padomju laikos bija obligātajā dienestā. Tur viņš iepazinās ar manu māti Jeļenu Bērziņu, kas tagad ir pazīstama mūzikas pedagoģe. Sešu mēnešu vecumā es tiku atvests uz tēva dzimto Tukumu, kur daudzās paaudzēs dzīvo mūsu ģimene. Pusaudža gados sportoju, divpadsmit gados biju pat Latvijas čempions futbolā. Vidusskolu beidzot, kā Rojas zvejnieku kolhoza «Banga» stipendiāts devos studēt uz Kaļiņingradu. Domāju, ka būšu zvejniekiem noderīgs ostas un akvakultūras pētniecības speciālists, taču 90. gados «Banga» izjuka un vajadzēja domāt par citām darba iespējām. Turklāt izveidoju ģimeni, ko vajadzēja nodrošināt. Tā 1996. gadā Tukumā sāku dienēt ugunsdzēsējos, kas man tolaik bija viens no vairākiem darbiem, bet pamazām kļuva par vienīgo un galveno. Neklātienē esmu mācījies ugunsdzēsības tehniskajā skolā, apguvis vērtīgus praktisko mācību kursus Zviedrijā. Atklāti sakot, 1999. gadā uzņemties atbildību par 66 Tukuma un Kandavas ugunsdzēsējiem bija mazliet bail. Taču sanāca pieņemami. Tagad man ir vairāk nekā četrsimt padoto. Dienesta problēmu pieaugums jāreizina vismaz ar seši (smaida – red.).  


Foto: Raitis Puriņš. Visu interviju lasiet ceturtdienas, 7.jūlija, «Zemgales Ziņās»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas