Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Desmito reizi visā pasaulē atzīmēs Zemes stundu

Ikviens iedzīvotājs, uzņēmums un pašvaldība ir aicināti 19. martā no pulksten 20.30 līdz 21.30 simboliski izslēgt apgaismojumu, lai parādītu savu apņemšanos ikdienā dzīvot videi maksimāli nekaitīgi.

Akcijā piedalīsies arī mūspuses pašvaldības, informē organizatori.

Jelgavā tiks izslēgts Sv. Annas baznīcas, Romas katoļu Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāles, Sv. Simeona un Annas pareizticīgo katedrāles, Sv. Jāņa baznīcas, Vissvētās Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo baznīcas, Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, Jelgavas pils, Ģederta Eliasa Vēstures un mākslas muzeja, Krasta ielas promenādes, Pasta salas un Mītavas tilta apgaismojums. Savukārt apgaismojuma intensitāte tiks samazināta biokoģenerācijas stacijā «Fortum». Akcijā iesaistīties arī AS «Latvijas dzelzceļš», izslēdzot Jelgavas dzelzceļa tilta apgaismojumu.

Jelgavas novada pagastos iedzīvotāji ir aicināti  sanākt vienuviet no pulksten 20.30. Pulcēšanās vietas: Elejas pagasta skvēra parkā, Lietuvas ielā 49; Jaunsvirlaukas pagastā pie Staļģenes Bērnu un jauniešu izglītības un iniciatīvu centra, Svirlaukas ielā 22; Kalnciema pagastā pie kultūras nama, Jelgavas ielā 15; Līvbērzes pagasta estrādē, Skolas ielā 10 (aiz sporta halles); Svētes pagastā pie Jēkabnieku kultūras nama, Straumes ielā 5; savukārt Lielplatones pagasta Lielplatones muižas parkā un Sidrabes parkā iedzīvotāji aicināti ierasties pulksten 21 ar svecēm, lai izgaismotu parkus.

Tērvetes novada jauniešu iniciatīvu centrs jau 4. gadu organizē Zemes stundas pasākumu Tērvetes novadā, Augstkalnes pagastā. Pasākuma dalībniekiem ir iespēja ne tikai pabūt kopā, bet arī sacensties rotaļās un aktivitātēs. Noslēgumā katru gadu Zemes stundā tiek laistas gaisā degošas laternas. Pasākumā plānotas vairākas aktivitātes – šķēršļu josla, dziesmu kari un rotaļas.

Par pasākumiem citās pašvaldībās iespējams uzzināt ŠEIT.


Foto: Raitis Puriņš


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas