Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobelē notiks projekta «Telpas pavasaris» radošā nometne jauniešiem

Izstrādājuši radošo darbu par kādu Latvijas vietu, Zemgales jaunieši ceturtdien tiksies Dobelē, lai piedalītos radošajā nometnē, kas notiks projekta «Telpas pavasaris» ietvaros. Ar skolēniem darbosies Imanta Ziedoņa fonda «Viegli» dalībnieki un mūziķi, kuri stāstīs par savu pieredzi, savukārt jaunieši radoši izteikts savu reģionu, informē fonda pārstāve Kristīne Tjarve.

Lai iegūtu iespēju piedalīties radošajā nometnē, 9.–12. klašu skolēniem pirms tam bija jāpaveic mājas darbs – jāpiedalās projekta «Telpas pavasaris» pētījumā par telpas uztveri, aizpildot anketu, kā arī jāizstrādā savs radošais darbs par kādu vietu Latvijā.

Projekta organizatori saņēma gandrīz simt dažādu radošo darbu no visas Latvijas. Skolēni attēloja Latvijas vietas dzejoļos, sacerējumos, esejās, zīmējumos, video stāstos, kolāžās, skaņdarbos, instalācijās un citos veidos. No Zemgales reģiona tika saņemti 16 darbu (tai skaitā arī viens no Jelgavas 4. vidusskolas). Visaktīvākie darbu iesniedzēji bija Dobeles Valsts ģimnāzijas un 1. vidusskolas, kā arī Vecumnieku vidusskolas audzēkņi. Šo darbu autoriem būs iespēja piedalīties pirmajā nometnē un darboties kopā ar fonda «Viegli» personībām: Arstarulsmiru, I.Ziedoņa muzeja pārstāvjiem un mūziķi Goran Goru, kā arī apbalvojuma «Laiks Ziedonim» zinātnē laureātu profesoru Jurģi Šķilteru un biedrību «Homo ecos». Jauniešiem dziedās mūziķis Goran Gora.

«Piedaloties nometnē, jaunieši varēs uzzināt un piedzīvot to, cik patiesībā mēs dažādi uztveram pasauli. Varēs iepazīties ar citiem radošiem, atvērtiem un ideju bagātiem jauniešiem, lai kopā piedzīvotu improvizāciju un jaunradi komandas ietvaros, kā arī klātienē tikties ar ievērojamiem mūziķiem un zinātniekiem, lai uzdotu jautājumus par viņu panākumu atslēgām un kļūdām sadarbības procesā,» atklāj nometnes vadītājs Arstarulsmirus.

Nometnes noslēgumā jaunieši ne tikai prezentēs dienas laikā īstenoto radošo darbu, bet arī uzzinās, kuru radošo darbi ir starp finālistiem, lai varētu piedalīties nākamajā projekta kārtā – noslēguma pasākumā, kas notiks 2016. gada maijā Rīgā.

Līdzīgas nometnes notiks arī Kurzemē un Vidzemē, pulcējot jauniešus no visas Latvijas.

Projektu «Telpas pavasaris» īsteno Imanta Ziedoņa fonds «Viegli» kopā ar profesoriem apbalvojuma «Laiks Ziedonim» laureātiem zinātnē Vjačeslavu Kaščejevu un Jurģi Šķilteru. Projekta laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs var piedalīties vēl nebijušā pētījumā, lai kopīgi rastu atbildi uz jautājumu, kā Latvijas iedzīvotāji telpiski un emocionāli uztver vietu, kurā viņi dzīvo. Uzzināt vairāk pār pētījumu un tajā piedalīties var interneta vietnē: http://pavasaris.fondsviegli.lv/.

Projektu atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds, un tas tiek īstenots sadarbībā ar raidījumu «Te!», Valmieras pilsētas pašvaldību, Dobeles novada pašvaldību, Kuldīgas novada pašvaldību, Rēzeknes pilsētas pašvaldību, Latgales vēstniecību «Gors», biedrību «Homo ecos», e-klasi, Draugiem.lv, Rīga TV24, radio «Pieci.lv».

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas