Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobeles novadā ievieš pabalstu aizgādnībā esošo personu aizgādņiem

Dobeles novada dome šonedēļ pieņēma jaunus saistošos noteikumus "Par pabalstu aizgādnībā esošo personu aizgādņiem", ar kuriem ievieš šāda veida pabalstu, aģentūra LETA uzzināja Dobeles novada pašvaldībā.

Saistošie noteikumi nosaka pabalstu 15 eiro mēnesī aizgādnim un pagaidu aizgādnim, ko Dobeles novada bāriņtiesa iecēlusi personai, kurai ar tiesas lēmumu nodibināta pagaidu aizgādnība vai kurai tiesa ierobežojusi rīcībspēju garīga rakstura vai citu veselības traucējumu vai izšķērdīgas dzīves, kā arī alkohola vai citu apreibinošu vielu pārmērīgas lietošanas dēļ.

Pabalsts noteikts neatkarīgi no aizgādņu skaita pār vienu aizgādnībā esošo personu. Tāpat noteikumi nosaka šā pabalsta pieprasīšanas un piešķiršanas kārtību.

Patlaban Dobeles novada bāriņtiesas lietvedībā atrodas četras aizgādnības lietas, kur aizgādnis nav aizgādnībā esošas personas laulātais, vecāks, bērns, brālis vai māsa, liecina pašvaldības informācija.

Paredzams, ka šie saistošie noteikumi nelielā apmērā ietekmēs pašvaldības budžetu, jo pabalsts tiek noteikts pirmoreiz un finansējums tam paredzams 2016.gada budžetā.

Šāda pabalsta nepieciešamību pašvaldība pamato ar to, ka Civillikumā noteikts, ka bāriņtiesai pirmajā kārtā par aizgādni ir jāieceļ aizgādnībā nododamā laulātais vai kāds no tuvākajiem radiniekiem, bet diemžēl ne visām personām, kurām ar tiesas lēmumu nodibināta pagaidu aizgādnība vai kurām tiesa ierobežojusi rīcībspēju garīga rakstura vai citu veselības traucējumu vai izšķērdīgas dzīves, kā arī alkohola vai citu apreibinošu vielu pārmērīgas lietošanas dēļ, ir laulātais vai tuvs radinieks vai arī iepriekš minētās personas nevar uzņemties aizgādņa pienākumus savas veselības vai citu iemeslu dēļ.

Izdevumi, kas radušies, pildot aizgādņa pienākumus, netiek kompensēti, tādēļ Dobeles novada bāriņtiesai ir problēmas atrast personas, kuras uzņemtos pildīt aizgādņa pienākumus. Aizgādnis arī no valsts nesaņem atlīdzību par šo pienākumu pildīšanu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas