Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobeles skolu vadītāji: Skaidrs, ka ar šādu skolēnu skaitu atsevišķas skolas pastāvēt nevar 5

Dobeles novada reorganizējamo skolu vadība aģentūrai LETA atzīst, ka izprot novada domes lēmumu par skolu apvienošanu, jo novadā samazinās skolēnu skaits.

Dobeles Kristīgās pamatskolas direktore Vivita Dolotova atklāj, ka novada vadība skolu vadītājiem izskaidrojusi, kāpēc nepieciešama mācību iestāžu reorganizācija. «Tagad kolektīvs gaida tikšanos ar domes vadību, lai viss tiktu sīkāk izskaidrots. Taču skaidrs, ka, samazinoties skolēnu skaitam, pašvaldība nevar atļauties uzturēt tik daudz skolu,» pauž Dolotova.

Jāatgādina, ka ar 2018. gada 1. septembri Dobeles Kristīgā pamatskola tiks reorganizēta, apvienojot to ar Dobeles sākumskolu un izveidojot jaunu pašvaldības vispārējās izglītības iestādi – Dobeles novada sākumskolu. Paredzēts, ka jaunā skola būs Kristīgās pamatskolas telpās.

Dolotova lēš, ka daļai pedagogu būs jāmeklē darbs citās izglītības iestādēs, jo jaunajā izglītības iestādē vairs nebūs jānodrošina mācības no 7. līdz 9. klasei.

«Mūsu skolēnu vecāki par izmaiņām pat priecājas, jo jaunajā skolā varēs mācīties līdz 6. klasei, nevis līdz 4., kā ir tagad. Ir daļa skolēnu, kas vēlas turpināt mācības ģimnāzijā, kur uzņem no 7. klases, tāpēc viņiem nācās pēc mūsu skolas vēl divus gadus mācīties 1. vidusskolā,» saka Dobeles sākumskolas direktore Sarmīte Marcinkeviča.

Arī viņa skaidro, ka reformas izglītības jomā novadā nepieciešamas, jo skolēnu skaits samazinās, uzturēt vairāk skolu nav ekonomiski izdevīgi, nevar pretendēt arī uz ES līdzekļiem: «Demogrāfiskā situācija ir tāda, kāda ir. Skolēnu skaits sen vairs nav kā pirms 20 gadiem. Reorganizācija nenotika pēkšņi, bet pakāpeniski, vairāku gadu garumā. Arī līdz 2018. gadam mums ir iespēja sagatavoties un atrisināt visus jautājumus.»

Sākumskolas vadītāja prognozē, ka daļa skolotāju var aiziet pensijā, vēl daļa varētu meklēt jaunus izaicinājumus. Savukārt ar vecākiem reorganizāciju plānots pārrunāt 14. aprīlī, kad notiks skolas vecāku sapulce.

Dobeles novada dome vakar lēma apstiprināt Dobeles novada pašvaldības izglītības iestāžu tīkla optimizācijas un investīciju programmu 2016.–2020. gadam, aģentūra LETA iepriekš uzzināja domē.

Jau ar nākamo mācību gadu Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā tiks pārtraukta uzņemšana vispārējās vidējās izglītības profesionāli orientētā virziena programmās 10. klasē, bet ar 2019. gada 1. septembri paredzēts pārtraukt iepriekš minētās programmas realizāciju klātienē, nodrošinot, ka izglītojamie līdz 2019. gadam pabeidz programmas apguvi.

Domes lēmums paredz arī, ka ar 2018. gada 1. septembri tiks reorganizēta Dobeles Kristīgā pamatskola un Dobeles sākumskola, apvienojot izglītības iestādes un izveidojot jaunu pašvaldības vispārējās izglītības iestādi – Dobeles novada sākumskolu. Paredzēts, ka jaunā skola būs Kristīgās pamatskolas telpās.

Līdz ar reorganizāciju Dobeles 1. vidusskolai no 2018. gada 1. septembra būs jānodrošina divas vispārējās izglītības vidusskolas programmas, kā arī jānodrošina ar vietām visi reorganizēto izglītības iestāžu izglītojamie pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmās.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Skolēna māte

Ļoti nepārdomāts lēmums,Dobeles 1.vidusskolā jau tagad klases ir pārpildītas-ap 27 skolēniem, telpas nav piemērotas sākumskolēniem,nav ģērbtuvju. Kā šī skola varēs uzņemt papildus izglītojamos?

pirms 3 gadiem, 2016.04.03 08:05

pesimists

Diez vai likvidējot programmu vienā skolā citā panāks gaidīto skolēnu pieplūdumu. Uz papīra ar skaitļiem var spēlēties, dzīves realitāte ir cita.

pirms 3 gadiem, 2016.04.03 12:23

Ūdrs

Tad kapēc dobeles sākumskolai bija vajadzīgi lielie remonti ja zināja ka telpas tiks nomainītas? Tas pats ar amatu skolu kuru attīsta, pārbūvē un piebūvē tai pat laikā slēdzot izglītības programmas

pirms 3 gadiem, 2016.04.03 15:04

Marks

Lieta ir tāda ka būtu jāreorganizē arī skolu administrāciju. Vairāk tas attiecās uz Dobeles 1.vidusskolu. Pensionārus ar cieņu ir jāpavada atpūtā. Ir taču spējīgi speciālisti kuri ir gatavi sevi realizēt. Protams, ka Ļ. cien. Zabaštas kundzei būs grūti atrast aizvietojumu, bet tas ir reāli. Padomājiet.

pirms 3 gadiem, 2016.04.04 09:23

daudzbērnu māte

Piekrītu Ūdrim ......Priekš kam tad tūlīt sākumskolā skolēnu Tēvi dosies remontēt?......Un kas notiks ar Amatniecības vidusskolu,ja tiek slēgta vidējās izglītības ieguve ar policistu novirzienu,kur mācās daudzi ar sportu saistīti bērni ..... un par vidusskolu vispār nerunāsim,kurā tiešām ir pārpildītas klases.Jāpadomā varbūt par bērniem?????Acīm redzot piešķirtā nauda novada skolām sagrozījusi dažiem galvu ne uz to pareizo pusi....

pirms 3 gadiem, 2016.04.04 13:13

Vietējās ziņas