Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Augļkopji aicināti uz Pavasara lauku dienu Dobelē

Pavasara lauku dienā 20. aprīlī pulksten 10 LLU Dārzkopības institūtā Dobelē būs iespēja iegūt aktuālo informāciju par norisēm augļkopībā un vērot pavasarī veicamos darbus institūta dārzā, ziņo LLU pārstāve Lana Janmere.

Pavasara lauku dienas aktivitātes plānotas divās daļās. Pirmā norisināsies Dārzkopības institūta telpās un sāksies pulksten 10 (reģistrācija un ābolu izstādes apskate jau no pulksten 9). Pētnieki stāstīs par Polijas augļkopju pieredzi un zināšanu apriti augļkopībā, akcentējot arī nākotnes iespējas. Būs iespējams iegūt praktiskas zināšanas par āboliem, to audzēšanu un uzglabāšanu, augļudārzu miglošanu, slimību ierobežošanu un augu aizsardzību. Interesenti varēs uzzināt jaunākos pētījumu rezultātus par bumbieru-kadiķu rūsas izplatību un ietekmi uz augļudārziem. Nozares aktualitātes skaidros ne tikai Dārzkopības institūta pētnieki, bet arī Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centra un Valsts augu aizsardzības dienesta pārstāvji.

Savukārt lauku dienas otrajā daļā būs iespēja viesoties Dārzkopības institūta dārzā un speciālistu vadībā vērot, kā notiek augļu koku veidošana un potēšana, kā arī ogulāju veidošana. Dārzā būs apskatāmi arī tuneļu risinājumi zemenēm un avenēm. Ikviens varēs saņemt konsultāciju par interesējošiem jautājumiem augļkopībā.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā