Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Divus autobusu maršrutus no Dobeles uz Auci apvienos vienā 1

Divus autobusu maršrutus no Dobeles uz Auci apvienos, izveidojot vienu maršrutu, aģentūru LETA informēja Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) Sabiedriskā transporta un autoceļu attīstības nodaļas vadītāja Alda Ērmane.

Vērtējot sabiedriskā transporta maršrutu optimizāciju Zemgalē, ir panākta vienošanās par maršrutu Dobele–Sniķere–Auce un Dobele–Īle–Auce apvienošanu vienā, kas būs ekonomiskāks. Pašlaik informācija par pašvaldību un ZPR lēmumu nosūtīta Autotransporta direkcijai (ATD), un, iespējams, izmaiņas maršrutos spēkā stāsies jau martā.

Savukārt citi maršruti Zemgalē vēl tiek vērtēti, jo ZPR saņēmis no ATD statistiku par pārvadātajiem pasažieriem katrā no maršrutiem, tāpēc informācijas apkopošana nedaudz aizkavējusies, stāstīja Ērmane. Plānots, ka ieteikumi par maršrutu optimizāciju tiks sagatavoti marta pirmajā pusē.

Zemgalē tiek izvērtēti 29 sabiedriskā transporta maršruti.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Sabiedriskā transporta padomes (STP) sēdē panākta vienošanās, ka reģionālais maršrutu tīkls ir jāpārskata un ka turpmāk uzturēt to tieši tādā apmērā, kāds tas ir šobrīd, ar esošajiem resursiem nav iespējams. Tāpat panākta vienošanās, ka plānošanas reģioni kopā ar pašvaldībām iesniegs priekšlikumus attiecībā uz maršrutu tīkla izmaiņām, un visi grozījumi, kas maršrutos varētu tikt veikti, notiks pamazām.

Iepriekš Satiksmes ministrija ar rīkojumu uzdeva STP apstiprināt plānoto reģionālās nozīmes maršrutu tīkla apmēru 2018. gadam un turpmākajiem gadiem atbilstoši likumā par kārtējā gada valsts budžetu un likumā par vidēja termiņa valsts budžetu piešķirtajiem līdzekļiem valsts budžeta apakšprogrammā "Sabiedriskais transports".

Lai realizētu šo uzdevumu, ATD sadarbībā ar plānošanas reģioniem jāsagatavo STP priekšlikumi maršrutu tīkla samazināšanai vidēji par vienu miljonu kilometru katrā plānošanas reģionā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

lauķis

tagad-ko, uz Auci no Īles caur Sniķeri brauksim?

pirms gada, 2018.02.28 08:21

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā