Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobelē par 2,7 miljoniem eiro cels dienesta viesnīcu skolēniem 9

Jāņa Čakstes ielā 4 Dobelē plānots  izglītības iestāžu audzēkņiem izbūvēt dienesta viesnīcu, kas izmaksās 2 692 250 eiro, ieskaitot PVN, aģentūra LETA uzzināja Dobeles novada pašvaldībā.

Dobeles novada izglītības iestāžu dienesta viesnīcā vienlaikus būs iespējams izguldīt 32 personas, tajā atradīsies 28 vienvietīgie un divi divvietīgie numuriņi. Saskaņā ar būvprojektu, ēkā būs ēdamzāle un virtuve dienesta viesnīcas iemītnieku vajadzībām, konferenču zāle, ko varēs transformēt mazākās auditorijās, kā arī saimniecības un tehniskās telpas, aģentūru LETA informēja Dobeles novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Kristīne Ūdre.

Darbus objektā veiks SIA "Bildberg". Dienesta viesnīcas būvdarbu izpildes termiņš ir 15 mēneši no līguma noslēgšanas dienas.

Dienesta viesnīca tiek celta, īstenojot projektu "Dobeles novada vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana". Tā laikā tiks būtiski ieguldījumi jaunās Dobeles novada sākumskolas, Dobeles Valsts ģimnāzijas un Dobeles 1. vidusskolas mācību vides un sadzīves apstākļu uzlabošanā un pilnveidošanā. Projektā ir paredzēts būvēt jaunu dabaszinātņu mācību centru, kas atradīsies pie Dobeles Valsts ģimnāzijas, veikt remontdarbus esošajā ģimnāzijas ēkā, kā arī pārbūvēt Dobeles Kristīgās pamatskolas ēku Dainu ielā 8, kur tiks piebūvēta jauna sporta zāle. Pēc 2018. gadā paredzētās izglītības iestāžu reorganizācijas tur atradīsies Dobeles novada sākumskola. Tāpat viens no projekta darbiem būs jaunas un modernas dienesta viesnīcas būvniecība, kas veicinās izglītības pakalpojumu pieejamību un sekmēs izglītojamo skaita pieaugumu vispārējās vidējās izglītības iestādēs, norādīja pašvaldībā.

Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalsts projektam būs 3,5 miljoni eiro, bet projekta plānotās kopējās izmaksas ir nedaudz vairāk par 7,4 miljoniem eiro.

Dobeles novada sākumskolas vajadzībām pašvaldība plāno pārbūvēt Dobeles Kristīgās pamatskolas telpas Dainu ielā 8 un izbūvēt sporta zāli.

Ar 2018. gada 1. septembri Dobeles Kristīgā pamatskola tiks reorganizēta, apvienojot to ar Dobeles sākumskolu un izveidojot jaunu pašvaldības vispārējās izglītības iestādi: Dobeles novada sākumskolu. Paredzēts, ka jaunā skola būs Kristīgās pamatskolas telpās.


Foto: Dobeles novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 9

arvils

būtu labāk bruņenieku pili restaurējuši Dobelieši kuru Grūtups iekoservēja , dabūjuši zem jumta .

pirms 2 gadiem, 2017.10.15 09:41

aira

Kāpēc tik dārga būve??? Nu tur vajadzētu nodrošināt vismaz 100 vietas. Vai tur paredzēts baseins, trenažieru zāle, medpersonāls, spēļu zāles, bibliotēka???? Jābūvē vienkārši, funkcionāli, lai studenti spētu samaksāt viesnīcas numuriņus.

pirms 2 gadiem, 2017.10.15 11:19

mia

Diez vai kāds students tur brauks dzīvot. Tuvākā augstskola, kur studenti studē ir Jelgavā un viņiem pašiem ir tik daudz viesnīcas. Visdrīzāk dzīvos vietējo skolu skolēni un audzēkņi.

pirms 2 gadiem, 2017.10.15 16:05

Piekrītu Airai

32 vietas ir daudz par maz. Kas tā par dienesta viesnīcu? Liekas, kaut kā neloģiski...

pirms 2 gadiem, 2017.10.16 09:30

egle1

Neko nesaprotu. Sanāk, ka likvidē lauku skolas, tā vietā bērni brauc uz pilsētu un dzīvo kojās. Kas tad sanāk - internātskola, vai?

pirms 2 gadiem, 2017.10.15 16:13

Resnais

ne jau kojas sekmēs audzēkņu pieaugumu, bet demogrāfija. Kaut gan ja tā padomā, tad arī kojās var domāt par demogrāfiju.

pirms 2 gadiem, 2017.10.15 17:45

astra

Dobelei beidzot vajag sākt attīstīties, briesmīgi skatīties uz tām vecajām, brūkošajām ēkām centrā un pilsētvidi degradējošās Spodrības, neviena mūsdienīga bērnu laukuma, nevienas atpūtas vietas, kulturas nams, kas smird pēc veca pelējuma, un tas viss tikai 70km no Rīgas,

pirms 2 gadiem, 2017.10.16 00:21

kaut kāds absurds , varbūt uz turieni pārcels no Rīgas kazino un spēļu zāles un ģenerālis būs ausainis ?

pirms 2 gadiem, 2017.11.19 06:06

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā