Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobelē plāno būvēt vēja elektrostaciju parku 22

SIA “Dobele Wind” Dobeles novada Dobeles pagastā paredzējusi izbūvēt vēja elektrostaciju parku, uzstādot ne vairāk kā 27 vēja elektrostacijas ar kopējo ražošanas jaudu līdz 108 megavatiem.

Vēja elektrostaciju modelis un tehniskie raksturlielumi vēl gan nav noteikti, jo tehnoloģijas nepārtraukti attīstās un katru pusgadu tirgū parādās jauni vēja ģeneratoru modeļi. Vienlaikus ar vēja elektrostaciju uzstādīšanu paredzēts izbūvēt arī nepieciešamo infrastruktūru – pievedceļus, laukumus, enerģijas pārvades un telekomunikāciju līnijas.

Vēja elektrostaciju parku iecerēts izbūvēt Dobeles novada ziemeļu daļā, aptuveni četrus kilometrus uz ziemeļiem no Dobeles pie robežas ar Tukuma novadu. Savukārt Tukuma novada Džūkstes pagastā plānots būvēt vēja elektrostaciju parku “Pienava”. Abu vēja elektrostaciju parku būvniecību varētu sākt 2020. gadā.

Vēja parku ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu sagatavojusi SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”. Vides pārraudzības valsts birojs noteicis, ka ietekmes uz vidi novērtējuma laikā abiem vēja parkiem apvienojama sākotnējā sabiedriskā apspriešana, ietekmes novērtējuma ziņojuma sagatavošana un sabiedriskā apspriešana. Dobelē sabiedriskās apspriešanas sanāksme notika 7. septembrī.

Foto: dobele.lv. Visu rakstu lasiet 13. septembra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Putns

Slikta ziņa ķērcējiem un dīvānu ekspertiem.
Latvietis parastais.
Atver IKEA - Nē, mums nevajag!
Būvēs vēja ģeneratorus - NĒ, mēs būsim slimi! Vibrēs un dūks. Mirgos un rūks!
Cels kaut ko jaunu, atkal visi nē.

Izskatās ka latvieša vienīgā vēlme - rapšu lauks, purvs, linu krekls un tautasdziesmas pie maizes abras.
Izaugsmei nē. Attīstībai nē.

Muļķu bars.

pirms gada, 2018.09.29 17:17

agga

Protams, būs lētāka elektrība, tuvosimies pašpietiekamībai, nedod Dievs vēl eksportēsim, sāks vēl būvēt energoietilpīgas ražotnes un būs darba vietas. To nekādā ziņā nedrīkst pieļaut.

pirms gada, 2018.09.13 11:43

badnews

Tikai nevajag pūst pīlītes par lētāku elektrību un pašpietiekamību, cienījamais oikist! Par to "lēto" elektrību un energoietilpīgajām ražotnēm maksā visi Latvijas iedzīvotāji ieskaitot pensionārus un dauzbērnu ģimenes.

pirms gada, 2018.09.13 13:48

Sec

Brīvais tirgus-Latvijā nozīmē,cenas celšanos.Nevis,kā solīja cenu samazināšanos.Tā bija ar elektrību,un būs arī ar dabasgāzi.

pirms gada, 2018.09.13 15:27

Atkal

Ministri pirms Saeimas vēlēšanām atkal parakstīs dažādus projektus,un kā parasti atbildīgo nebūs.OIK saņēmēji ir ietekmīgi partiju ziedotāji.

pirms gada, 2018.09.13 15:39

asfgh

es pielauju ka vieteejie projektu noraks. un galu galaa kaads mums, Latviajs iedzīvotajiem buutu ieguvums no šī projekta? elektriiba leetaaka nepaliks, oik paliks lielaaks..... danunah...

pirms gada, 2018.09.13 16:17

asfgh

un taadas investiicijas neko iedziivotaajiem nedod.... katru naudasmaisu par investoru saukt :D

pirms gada, 2018.09.13 16:25

orhideja

Nesaprotama ažiotāža ap šo plānoto Dobeles vēja parku... Visā Eiropā uzstādīti vēja ģeneratori, daudzās vējainās Latvijas vietās arī, bet gar šo parku tāda ņemšanās??? Kašķīgie tautieši, kas visu nopeļ un labās idejas nogremdē, padomājiet par nākotni. Laiki mainās, mainīsimies arī mēs laikiem līdz. Katra jauna darba vieta un infrastruktūras uzlabojums Latviju dara bagātu. Ļausim īstenoties labiem projektiem. Ja reiz šajā Latvijas pusē pūš vējš, kas spēj griezt vēja turbīnas, tad muļķīgi būtu to neizmantot.

pirms gada, 2018.09.14 08:33

Orgidejai

Muļķīgi būtu neizmantot milziigo oik atbalstu

pirms gada, 2018.09.14 09:15

Dobele

vēja elektrostaciju parks nedod jaunas darbaviets, tur taču viss elektroniski notiks, tikai pēc pārdesmit gadie,kad būs novecojuši visi tie monstri, pašvaldībai būs galvassāpes kur ņemt līdzekļus, lai viņus demontētu, un tā stāvēs tie grausti, bet dažiem būs lielais piķis sapelnīts un pārējais pofig.

pirms gada, 2018.09.15 13:28

dobele

Šī ir kārtējā afēra, kuras rezultātā ieguvēji būs tikai tās realizētāji un daži zemju īpašnieki, kamēr pārējai Latvijai un vietējiem iedzīvotājiem būs jācīnās ar negatīvām sekām ilgtermiņā: troksnis un vibrācija, nakts mirgošana, dienas mirguļošana un "melno punktu" rašanās, piesārņota daba (ūdens, zeme, gaiss), degradēta zemgales ainava, nogalināti putnu un sikspārņu tūkstoši, lauku tūrismam izmiršana šajā reģionā, nekustamo īpašumu vērtības samazināšanās, sakaru pasliktināšanās, risks budžetam (OIK, kompensācijas, seku likvidācijas utt.). Šķietamie ieguvumi tautsaimniecībai nav pierādīti un ir apšaubāmi. Sen zināms, ka Latvijā 97% elektroenerģijas iegūst no ūdens, turklāt, esošās hidroelektrostacijas nestrādā ar pilnu jaudu. Latvija pilnībā spēj sevi nodrošināt ar elektroenerģiju. Šajā projektā noteikti nav vērojams kopējais labums tautai! ESMU PRET! Jo mūsu mazajai, skaistajai Latvijai nav vajadzīgs šāds projekts. Nav vajadzīgs šāds upuris. Staburags arī savulaiks tika appludināts, būtu labi, ja to godājot, mēs prastu izmantot esošās, uzbūvētās hidroelektrostacijas, tās modernizēt un paleilināt to efektivitāti, nevis radītu nākamo ciešanu stāstu Latvijai

pirms gada, 2018.09.14 10:51

asfgh

izklausaas pec pasaules gala :D man liekas nedaudz paarspiileeti aber viens ir skaidrs - tautai no taa nekaada labuma nebuus.

pirms gada, 2018.09.14 11:18

Putns

Protams, protams! Labāk iepirkt no mīļās krievijas. Labklājībai un izaugsmei striktu NĒ. Paēdis būsi ar savu skaisto ainavu un purviem? Tūdaliņš tāds.

pirms gada, 2018.09.29 17:12

Orhidejai

Tavs komentārs izklausās pēc lobistu pārstāvja.Vēlies iestāstīt,cik mēs esam atpalikuši,un,cik mēs zaudēsim.Kāds veiksmes stāsts būs gaidāms ar vēja parkiem.Nekad nav dzirdēts,ka Zemgalē būtu lielākie vēji.Šādi parki jābūvē pie jūras,mazauglīgās zemēs,Labāk celt lielo hesu lietderības koeficientu.Daudz lētāk ir pirkt elekroenerģiju no Skandināvijas nekā pārmaksāt OIK-,ko var nosaukt par lielu shēmu,kura bremzē ekonomiku,algu celšanos u.t.t.

pirms gada, 2018.09.14 12:33

Veselība

Palasiet, ko šie vēja ģeneratori nodara cilvēka veselībai un arī pārējai dabai, un nejau pieejamo informāciju, ko paši ģeneratoru ražotāji ir uzrakstījuši, bet izpētītus faktus, ārzemju mājaslapās, kur gadiem cilvēki jau dzīvò šiem ģeneratoriem blakus. Varbūt Jūs lielā Latvijas labuma guvēji un modernie cilvēki to nejutīsiet, bet to noteikti izjutīs Jūsu bērni un mazbērni. Vēlieties runāt un diskutēt kam tas ir izdevīgi? Kādēļ vispār notiek grandiozi projekti- tikai , lai kāds nopelnītu. Katrs jauninājums tiek veikts, lai iegūtu peļu un iebāztu kabatās. Pavērojiet kā pēc tam dzīvos pašvaldību priekšgalā esošās amatpersonas un citi lēmēju kārtā iesaistītie...

pirms gada, 2018.09.16 21:03

.

Kas mums būtu jādara, lai šo bendes mašīnu neieviestu?! Lūdzu, pasakiet! Kā mums pasargāt sevi, putniņus?

pirms gada, 2018.09.17 13:26

..

https://www.facebook.com/ParZemgaliBezVejaGeneratoriem/?hc_ref=ARSMux5MfkoDjOdHUr2U7B4IEqKm_qe8wi0aAmpR1SClUbSZbnDqcSeD8oakDosJkHY&fref=nf&__xts

pirms gada, 2018.09.17 21:33

Goša

Putniņi nav tik stulbi ka pats,neskrien stabiem virsū

pirms gada, 2018.09.23 19:48

Putns

Putni nav tik stulbi kā komentētāji. Neskrien paši ne stabos ne propelleros

pirms gada, 2018.09.29 17:10

te

nobalsot pret Mana balss

pirms 12 mēnešiem, 2018.10.28 16:38

Dace

Neizglītoti, sekli cilvēki, atrauti no pasaules. Visas inovācijas latvietim draud kā asa sižeta bojeviks. Paši neko nedara, citiem neļauj! Bļaut- vienīgais ko māk izcili

pirms 12 mēnešiem, 2018.10.27 19:09

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā