Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobelē rīkos karnevālu vācu tradīcijās

17. februārī Dobelē vācu tradīcijās tiks rīkots Dzeltenā Zemes Suņa gada sagaidīšanas pasākums karnevāls "Kā mani sauc?", aģentūru LETA informēja Dobeles Vācu kultūras biedrības pārstāve Guna Vitte.

Pasākums sāksies pulksten 14.30 ar masku gājienu no Dobeles domes sniegavīriem, dodoties pa Dobeles ielām un turpinoties saviesīgā sarīkojumā Dobeles Kristīgajā pamatskolā. Apmeklētāji rosināti ierasties tērpos un maskās, kas neļautu citam citu atpazīt.

"Vēlamies ar vācu tautas tradīcijām iepazīstināt arī citas tautas un paši iepazīties ar citu tautu maskošanās tradīcijām, veicināt dažādu tautu pārstāvju iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, piedaloties kopīgā pasākumā, iepazīstot vienam otru, stiprinot mazākumtautību biedrību savstarpējos kontaktus un apgūstot pieredzi dažādu nacionālo kultūras biedrību darbā," uzsvēra Vitte.

Dobeles Kristīgās pamatskolas telpās paredzētas gan izglītojošas, gan atraktīvas un muzikālas aktivitātes, taču netiks aizmirstas arī karnevāla tradicionālās vērtības. Varēs aplūkot arī bildes no iepriekšējiem karnevāliem, bet par pacilājošu muzikālo noskaņu rūpēsies "Valters&Co". Notiks arī masku parādē, kuras noslēgumā visizteiksmīgākā maska tiks godalgota.

Dalībniekiem būs iespēja apmeklēt trīs stāstu istabas, kurās varēs klausīties stāstus par karnevāliem Latvijā, Vācijā un citās zemēs. Pasākuma organizatori aicina arī pašus apmeklētājus aktīvi iesaistīties un izstāstīt savus interesantākos stāstus par piedzīvoto un redzēto, piedaloties karnevālos vai veidojot maskas.

Karnevālā piedalīsies Latvijas Vācu savienības, Rīgas Vācu kultūras biedrības un ansambļa "Morgenrot", Dobeles Vācu kultūras biedrības un ansambļa "Die Lustigen" pārstāvji. Pasākumu ar muzikāliem un deju priekšnesumiem kuplinās Kandavas tautību apvienība biedrība "Varavīksne" un Glūdas pagasta senioru deju kolektīvs "Sens tik sens".Pievieno komentāru

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā