Dobeles svētku egli iededz ar salūtu (FOTO) 2

Ejot rotaļās, dziedot un dejojot, kopā ar rūķiem Niķi, Riķi un Stiķi, Ziemassvētku vecīti, sniegavīru Olafu un Tīģerēnu dobelnieki sestdienas vakarā iedeguši pilsētas galveno egli, kas novada simbolikai raksturīgajās krāsās – zilā un dzeltenā – Dobeles Tirgus laukumā mirdzēs visu svētku laiku.

Dobeles galvenā egle ir 15 metru augsta, un to veido 33 mazākas eglītes, kas izvietotas pēc novada pašvaldības pasūtījuma latviešu amatnieku darinātā metāla karkasā. «Egle ir ļoti skaista, un iedegšanas pasākums bija grandiozs!» teic dobelniece Agnese Grinčuka, kura svētku pasākumu apmeklēja kopā ar vīru Romānu, desmitgadīgo meitu Alīnu un divgadīgo dēliņu Aleksu. Pagājušajā ziemā par pilsētas galveno egli tika izvēlēts deviņus metrus augsts no polimēra gatavots vides dizaina objekts, kas ir novada Būvvaldes vadītāja arhitekta Jāņa Kukšas idejas realizācija un neparastā svētku egles risinājuma dēļ strauji kļuva populārs visā Latvijā. Šogad tā novietota pie Sporta halles. «Par pagājušā gada egli negribu teikt neko sliktu, viss bija kārtībā. Vecākā paaudze negribēja pieņemt,» novērojusi Agnese.

«Jāsaka – ak, eglīte, ak, eglīte, cik jauka šogad esi!» interpretējot zināmo svētku dziesmu, savos iespaidos dalās Andris Kauņeckis, kurš egles iedegšanas pasākumu apmeklēja ar sievu Ludmilu, jaundzimušo dēliņu Edvartu un sievas māsas ģimeni. Kā pieaugušajiem, tā bērniem šī gada egle šķiet ļoti skaista. Andris priecājas, ka pilsētu grezno zaļa egle. «Iepriekšējā izskatījās pelēcīga – ja tajā būtu spuldzītes, būtu dzīvīgāka. Sniega nebija, šķita pavisam drūma,» viņš atminas. Pērn svētkiem sarūpētā nepavisam pie sirds negāja Ludmilai. «Šī ir skaista un kupla – atsver pagājušā gada egli. Dobelē tik skaistu egli neatceros,» viņa teic.

Pasākumā darbojās arī tirdziņš un Rūķīšu pasts, kurā savu vēstuli varēja atstāt katrs klātesošais.

Šī gada Dobeles egles konstrukcija pašvaldībai izmaksājusi ap 9000 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Savukārt pērnā gada egles izmaksas bija ap 2500 eiro, to plānots izmantot vairākus gadus.

Vienlaikus ar egles iedegšanu atklāts arī Sniegavīru saiets, kas Dobelē šogad notiek jau septīto reizi un aicina meklēt pilsētā «sanākušos» sniega vīrus, sievas un pat no kosmosa atlidojušos – šī gada saieta tēma: astronautika.

Pasākumu apmeklēja arī Donbasa karadarbībā iesaistītie viesi no Ukrainas, tādēļ Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns aicināja klātesošos ar aplausiem atbalstīt no mums netālu esošās valsts iedzīvotājus, vēlot mieru viņu zemē.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Inokentijs

Dobele sakarīga pilsēta, atšķirībā no kolhoznieciskās Jelgavas.

pirms gada, 2016.12.05 10:13

sandzis

keša!!! Atradis, ko salīdzināt... :-)))
Dobele jauka pilsētiņa, bet tā arī paliks pāķiska...
Izskatās, ka tu tikko esi nokāpis no priedes...

pirms gada, 2016.12.05 15:36

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā