Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kultūras ministre uzteic dobelniekus par aktīvu iesaisti kultūras dzīves veidošanā

“Dobelē varam redzēt vienu no labākajiem piemēriem novada kultūras dzīves veidošanā,” pēc darba vizītes Dobelē teic kultūras ministre Dace Melbārde, kura tikās ar novada kultūras darbiniekiem un apmeklēja ceriņu dārzu. Tikšanās laikā ministre iepazinās ar Dobeles viduslaiku pilsdrupu attīstības plāniem, kā arī diskutēja par novada kultūras dzīves attīstību.

“Dobeles veiksmes stāsts balstās uz trīs vaļiem – padziļinātu novadpētniecību un patiesu interesi par sava novada un valsts vēsturi. Otrkārt, kvalitatīvu kultūras nama, muzeja un bibliotēkas darbību, bet pāri visam – aktīvu cilvēku līdzdarbību. Prieks redzēt, ka, svinot pilsētas simts gadus, dobelnieki nesamierinās ar jau padarīto, bet aktīvi domā par novada un pilsētas kultūras dzīves attīstību,” pēc vizītes Dobelē akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.

Kā informē D.Melbārdes padomniece Ginta Bormane, ministre atzinīgi novērtē Dobeles vēlmi radīt arvien jaunus pakalpojumus sabiedrībai. Jau šogad ar KM piesaistīto finansējumu tiks uzsākts darbs pie vērienīga Dobeles viduslaiku pilsdrupu attīstības projekta, kam ministrija piesaistījusi miljonu eiro lielu finansējumu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Unikālo pilsdrupu attīstības plāni ne vien veicinās novada kultūrvēstures mantojuma saglabāšanu, bet arī veidos jaunu un interesantu tūrisma objektu. Dobeles viduslaiku pilsdrupās plānots izveidot telpas Amatniecības vēstures ekspozīcijai un īpašu vietu, kur veidot izglītojošu programmu amatniecības popularizēšanai.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā