Līdsas latviešu bērni sveic Tērvetes seniorus Ziemassvētkos

Ar Valsts prezidenta kundzes latviešu diasporas skolu patroneses Ivetas Vējones un Latvijas Institūta direktores Aivas Rozenbergas piedalīšanos 13. decembrī sociālās aprūpes centra «Tērvete» iemītniekiem tiks pasniegti Līdsas Latviešu centra skoliņas «Pūcīte» bērnu sagatavotie apsveikumi.

Latvijas Institūts (LI) šoruden aicināja pasaules latviešu skoliņas iesaistīties paaudžu stiprināšanas projektā – izveidot personīgus Ziemassvētku apsveikumus Latvijas sociālās aprūpes centros mītošajiem senioriem, lai iepriecinātu vientuļos Latvijas cilvēkus un stiprinātu ārvalstīs dzīvojošo latviešu izcelsmes bērnu saikni ar Latviju.

Akcijā iesaistījās 31 skoliņa no 17 valstīm (Vācijas, ASV, Beļģijas, Austrālijas, Īrijas, Krievijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Francijas, Kanādas, Šveices, Zviedrijas, Itālijas, Brazīlijas, Dānijas, Austrijas, Luksemburgas). «Ir liels prieks redzēt šo milzīgo aktivitāti un sirsnīgās vēstules, ko saņemam no skoliņām visā pasaulē. Paldies katram bērnam, viņu vecākiem un skolotājiem, kas vēlas iepriecināt mūsu cienījamā gadagājuma iedzīvotājus,» teic LI direktore A.Rozenberga.

Projekts iekļaujas šā gada jūlijā LI aizsāktajā sociālajā kustībā  «#GribuTeviApakaļ», kuras mērķis ir veicināt pasaulē dzīvojošo tautiešu saiknes stiprināšanu ar Latviju. Bērnu apsveikumus saņems 23 sociālās aprūpes centru vai pansionātu iemītnieki, un kopumā akcijā ir izsūtīti ap 2200 apsveikumu.

Svinīgā pasākuma laikā Tērvetē seniorus ar muzikālu priekšnesumu priecēs mūziķis Arnis Miltiņš un Jāzepa Mediņa Mūzikas skolas kameransamblis.

Par iesaistīšanos Ziemassvētku projektā LI paldies saka arī Ārlietu ministrijai, Labklājības ministrijai un Latviešu valodas aģentūrai.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā