Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Maija nogalē notiks Latvijas Meža dienas

Iespēja apmeklēt vairāk nekā 50 meža izziņas darbnīcas un pieturas, lai iepazītu mežu un tā bagātības, kā arī izbaudīt plašu izklaides un atpūtas programmu skolēniem, ģimenēm un ikvienam interesentam būs maija beigās, 25. un 26. maijā, no pulksten 10 līdz 17 “Latvijas valsts mežu” dabas parkā Tērvetē. Tā jaunākajā daļā – Kurbada zemē – risināsies Baltijā lielākais meža nozares pasākums – Latvijas Meža dienas, ziņo pasākuma komunikācijas konsultante Agnese Ruberte.

“Meža dienas kā svētki Latvijā notiek jau kopš 1928. gada. Sagaidot mūsu valsts simtgadi, “Latvijas valsts mežu” dabas parks Tērvetē sāk jaunu, ikgadēju svētku tradīciju – pulcēt vienkopus visus Latvijas meža draugus Meža dienās. Pasākumu kopīgiem spēkiem rīko dažādas ar mežu un dabu saistītas organizācijas, kas visas rūpēsies par apmeklētāju iesaistīšanu un labsajūtu. Mūsu mērķis ir parādīt ikvienam Latvijas iedzīvotājam mežu kā mūsu nozīmīgāko resursu, kas jāapsaimnieko videi draudzīgi un ilgtspējīgi,” stāsta pasākuma rīkotāju pārstāvis Normunds Namnieks.

Piektdienas, 25. maija, pasākuma tēma ir “No skolas uz mežu”, un tā laikā notiks arī lielie vides kampaņas “Tīrai Latvijai!” noslēguma svētki, kurus rīko biedrība “Zaļā josta”. Tāpat tiks sumināti Zemkopības ministrijas skolu konkursa “Mūsu mazais pārgājiens” uzvarētāji. Savukārt sestdiena, 26. maijs, būs Ģimenes diena.

Abās dienās pasākuma apmeklētāji meža izziņas darbnīcās varēs uzzināt visu par un ap Latvijas mežiem no koka sēkliņas līdz gatavai koka mājai, kā arī piedalīties daudzveidīgās izglītojošās aktivitātēs kopā ar pasaku tēliem un īstiem meža večiem. Savukārt nozares speciālisti iepazīstinās ar meža audzēšanas ciklu, meža tehniku darbībā, varēs arī noskaidrot visu par daudzveidīgajām karjeras iespējām meža nozarē.

Piektdien Meža dienu viesiem koncertēs Agnese Rakovska un Miks Dukurs, savukārt sestdien iepriecinās Auces, Dobeles un Tērvetes novada radošie kolektīvi, bet dabas gudrībās ar mazajiem apmeklētājiem dalīsies galvenais cīnītājs par tīriem mežiem Cūkmens u.c.
Ikviens aicināts ar parka ieejas biļetēm apmeklēt arī iecienītās parka tematiskās daļas – Rūķīšu un Pasaku mežu –, ko ierasts dēvēt par Sprīdīša pasauli.

Meža dienas ir bez maksas, un plānots, ka tās apmeklēs ap 10 000 interesentu no visas Latvijas.

Meža dienas kopīgiem spēkiem rīko biedrības “Tērvetes meža izglītības centrs”, “Zaļās mājas”, “Zaļā josta”, Latvijas Meža īpašnieku biedrība, Latvijas Kokrūpniecības federācija, AS “Latvijas valsts meži”, Tērvetes, Dobeles un Auces novads.Pievieno komentāru

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā