Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirms pārbūves Dobeles Kultūras namā rīkos Atvērto durvju dienas

7. un 8. decembrī no pulksten 10 līdz 17 Dobeles Kultūras namā notiks Atvērto durvju dienas, lai interesenti varētu apskatīt telpas pirms iecerētajiem remontdarbiem, aģentūra LETA uzzināja Dobeles novada pašvaldībā.

Interesenti varēs apskatīt kultūras nama telpas un ieraudzīt to no pavisam cita rakursa, jo telpas būs pilnībā atbrīvots no mēbelēm un tehniskajām iekārtām. Atvērto durvju dienās varēs izbaudīt kultūras nama foto izstādi un iepazīties ar tā vēsturi.

Patlaban notiek aktīva telpu atbrīvošana, lai durvju atslēgas tiktu nodotas būvdarbu veicēju rokās. Rekonstrukciju plānots veikt deviņu mēnešu laikā, lai jaunajā sezonā namā varētu atsākties pašdarbības kolektīvu mēģinājumi un kultūras pasākumi.

Kultūras namā darbojas vairāki pašdarbības kolektīvi: jauktie kori "Sidrabe", "Viesturzeme", "Septiņi sapņi” un sieviešu koris "Vizma", tautas deju kolektīvi "Drīziņš" un "Dzīpars”, bērnu deju kolektīvs "Drellīši", pūtēju orķestris "Dobele", divi teātri – amatierteātris "Smaids" un teātra studija –, tautas lietišķās mākslas studija "Avots" un netradicionālo deju grupa.

Jau vēstīts, ka Dobeles Kultūras nama rekonstrukciju nodrošinās SIA "Bukoteks". Būvnieks sešu pretendentu konkurencē izvēlēts ar piedāvājumu 1 286 763 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Kopējā ar SIA "Bukoteks" noslēgtā summa ir 1 556 983 eiro ar PVN. Uzņēmums nodrošinās Dobeles Kultūras nama pārbūvi un bloķēta apjoma jaunbūves izveidošanu.

Savukārt apskaņošanas, apgaismošanas un skatuves mehānisku sistēmu iegādi un uzstādīšanu kultūras namam nodrošinās SIA "Rock Distribution", kas ar 300 115 eiro bez PVN izvēlēts no diviem pretendentiem. Kopējā līguma summa ar uzņēmumu ir 363 139 eiro.

Tāpat ziņots, ka Dobeles Kultūras nama rekonstrukcijai pašvaldība Valsts kasē aizņemsies 2 179 694 eiro.

Aizņēmumu darbiem valsts nozīmes arhitektūras piemineklī pašvaldība plāno atmaksāt līdz 2048. gada decembrim.

Kultūras nams tiks atjaunots pēc vēsturiskā Pētera Kundziņa projekta, likvidējot padomju laikā veiktās pārbūves ēkas dienvidu daļā, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liesma Sāviča. Otrajā un trešajā stāvā Baznīcas ielas korpusā paredzēts visu telpu remonts, savukārt lielajā zālē – grīdas un kosmētiskais remonts. Tiks iegādātas arī apskaņošanas un gaismu tehnikas iekārtas.

Kultūras nams tiks arī pie piebūves, kurā atradīsies mazā zāle mēģinājumiem un kamerkoncertiem, kā arī aktieru grimētavas ar labierīcībām.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā