Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pokaiņos ierotās Lielo dienu

Uz Lielās dienas rotāšanas pasākumu sestdien, 18. martā, no pulksten 13 interesenti aicināti «Latvijas valsts mežu» Pokaiņu mežā, informē pasākuma vadītāja Ilona Līduma. Dziedās, rotāsies un rituālu vadīs kopa «Baltās dūjas» no Saldus un seno zināšanu glabātājs – Baltais vējš.

Klātesošie kopā ierotās Lielo dienu ar Saules dainām, uguns rituāla laikā «ieaudīs» Saules gaismu un mīļumu savā šī gada nodomu audumā. Tad sekos Lielās dienas rotaļas – putnu aicināšana, olu ripināšana, šūpošanās. «Senatnē gandrīz visām tautām gads sākās pavasarī, pavasara saulgriežos. Pavasara saulgriežus sauc arī par vienādībām, kad tumsa un gaisma ir līdzsvarā. Pēc tam sākas gaismas pārsvars – diena kļūst garāka par nakti. Gaisma un Saule ir dzīvības simbols, mostas gan daba, gan cilvēki. Nosaukums Lielā diena uzsver šī laika nozīmīgumu,» stāsta I.Līduma.

«Ziemassvētkos mēs atrodam un nostiprinām saiti ar Dievu. Meteņos mēs «metam metus» jeb kaļam plānus nākamajam laika ciklam, esot sasaistē ar augstāko sevī. Lielajā dienā mēs šos metus «iešūpojam», piepildām ar Laimes mātes svētību un Saules mīļumu, sagatavojoties savu plānu ienešanai pasaulē, sākot aust jaunu savas dzīves audumu… Šie plāni vēl ir kā mazs bērniņš šūpulī, kuram vajadzīga aprūpēšana un mīlestība. Lielā dienā viss, kas sāk plaukt un augt, vēl ir tik vārīgs, saudzējams un lolojams,» I.Līduma turpina.

Pavasara saulgriežu laikā atzīmē arī Dūlu dienas, kam par godu būs iespēja pašūpoties rebozo lakatos un izveidot dzijas saulītes. Noslēgumā Pokaiņu zāļu tēja un Lielās dienas mielasts. Ja ir vēlme, var paņemt nelielu cienastu un Lielās dienas olu.

Ieeja pasākumā ar Pokaiņu meža biļetēm.

Vairāk informācijas meklējiet ŠEIT. Tālrunis uzziņām: 26392564.


Foto: Pokaiņu Tūrisma informācijas centrsPievieno komentāru

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā