Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Simtgades vides objekta konkursā Dobelē uzvar tēlnieka Ģirta Burvja ideja “100 upes” 1

Noslēdzoties Dobeles novada pašvaldības izsludinātajam metu konkursam “Vides objekts/skulptūra Latvijas simtgadei veltītā labiekārtotā laukumā Dobeles pilsētas centrā”, piecu darbu konkurencē uzvarējusi tēlnieka Ģirta Burvja ideja “100 upes”, informē pašvaldība.

Konkursa pretendentu uzdevums bija izveidot tādu vides objektu, kas iederētos kopējā Dobeles tēlā un visprecīzāk atbilstu konkursa aprakstā minētajiem nosacījumiem. Proti, vides objektam jābūt brīvi pieejamam Dobeles novada iedzīvotājiem un viesiem, jāstiprina Latvijas sabiedrības piederības izjūta savai pilsētai, novadam, valstij un jāveicina Dobeles pilsētas un novada atpazīstamība, kā arī jāatbilst laukuma pārbūves idejai.

Iesniegtie darbi tika vērtēti, nezinot to autorus. No pieciem pieteikumiem žūrijas komisija par veiksmīgāko metu atzina tēlnieka Ģirta Burvja ideju ar devīzi “100 upes”. Autors pauda cerību, ka viņa piedāvātais risinājums tiks īstenots dzīvē.

Žūrija pārstāve dzejniece un idejas autore Inese Zandere: “Tieši Zemgale, dabas un vēstures plūdu zeme, ir novads, kas vistiešāk asociējas ar Latvijas valsts tapšanu. Tādēļ Dobeles Simtgades laukumu es iztēlojos kā visu upīšu caurvītu zaļo Zemgali, kur ūdens nevis iztek, bet gan čalodams tek no visām pusēm un saplūst kopā. Un kas ir tā sieviete, pie kuras tās tiecas, sieviete, kas no šīm upītēm vij savu sudraba bizi, savu Nameja gredzenu?”

Konkursā gan netika piešķirta pirmā godalga, bet Ģ.Burvis no pašvaldības saņēmis otrās vietas balvu 2000 eiro, informē aģentūra LETA. Valdim Majevskim par trešo vietu piešķirti 1000 eiro, bet Olga Šilova un Kristaps Gulbis tikuši pie 500 eiro veicināšanas balvas.

Jau ziņots, ka Dobeles centrā par godu Latvijas simtgadei plānots izveidot vides objektu-skulptūru. Objekts atradīsies parkā, kas piekļaujas Brīvības ielai.

Konkursa mērķis ir rast ideju un veidolu laikmetīgam, vizuāli izteiksmīgam un saturiski ietilpīgam objektam Dobeles publiskajā ārtelpā, radot oriģinālu, Dobeles, Zemgales vai Latvijas tēlam atbilstošu vietzīmi. Objektam jābūt mākslinieciski augstvērtīgam, izteiksmīgam un pilsētas kopējo tēlu bagātinošam. Tāpat noteikts, ka metam pēc apjoma jābūt tādam, ko iespējams realizēt pilsētvidē līdz 2018. gada 1. novembrim.


Foto: Dobeles novada pašvaldība


Pievieno komentāru

Komentāri 1

apollo

Dobele nu galīgi neasocējas ar 100 upēm, it sevišķi, ja tai cauri tek tāds strauts, kā Bērze, ko Spodrība ir piedrazojusi..labāk par 4000 jauniešiem būtu kādu sporta laukumu uztaisījuši, lai tie nebagi aiz Maksimas pa kkādiem padomju laika dzelžiem nestaipas, nafig kkādu vides objektu, ka pati vide Dobelē aiz****a, pilsētas centrā zāle nepļauta, nekādas sankcijas nevar pieņemt attiecībā uz privātajiem, kuri aizlaiduši savus īpašumus, bomži ar 2litrenēm guļ uz soliņiem, municipālos vispār neredz, bet te lūk vajag objektu, sviests.

pirms 2 gadiem, 2017.07.26 18:06

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā