Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni apgūst kritisko domāšanu un argumentēšanu (FOTO)

Organizācijas “QUO tu domā” izglītojošais projekts “Debašu Līderu skola” piedzīvojis savu pirmo izlaidumu. Divdesmit Latvijas skolu, tostarp Auces vidusskolas, jaunieši un skolotāji 4. maijā pulcējās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, lai prezentētu savus debašu klubus, kas tapuši projektā, atskatītos uz dalību starptautiskajos debašu turnīros un saņemtu projekta absolvēšanas apliecinājumus, informē Latvijas Debašu asociācijas “QUO tu domā?” direktore Evija Goluba. 

“QUO tu domā?” izpilddirektors Mārtiņš Vaivars ir gandarīts par paveikto 2016./2017. mācību gadā: “Mērķis sistemātiski strādāt ar Latvijas skolu jauniešiem un izglītot par to, kā kritiski domāt, veidot argumentus, publiski uzstāties, ir sasniegts. Ar šī projekta palīdzību arvien vairāk skolās parādās debašu klubi, kas, uzsākot “QUO tu domā?” darbību, Latvijā bija palikuši pavisam nedaudzās skolās. Debašu klubi ir neatņemama sastāvdaļa mācīšanās procesā tādās valstīs kā Lielbritānija un Amerikas Savienotās Valstis.”

“Organizācija “QUO tu domā?”, vadot apmācības par kritisko domāšanu, argumentēšanu, loģikas kļūdām un debatēšanu, secinājusi, ka ir nepieciešams sistemātiski strādāt ar jauniešiem un izvirzīt viņiem uzdevumu savās skolās dibināt debašu klubus, kuros iegūtās zināšanas tiek nodotas saviem skolas biedriem. 40 skolēni no visas Latvijas jau šobrīd projektā veiksmīgi ir nodibinājuši dažādu lielumu debašu klubus, regulāri organizēdami debates un apmācības, kā arī piedalīdamies Eiropas līmeņa debašu sacensībās,” stāsta E.Goluba.

Sertifikātus par veiksmīgu projekta absolvēšanu saņēma arī Auces vidusskolas skolēni Mareks Biskars, Henriks Bērmanis, Intars Jomants un skolotāja Inga Eglīte. Kā secināts skolā, audzēkņu izaugsme projekta laikā bijusi acīmredzama. Īpaši novērtējams skolotājas I.Eglītes atbalsts, ne tikai piedaloties projektā, bet arī papildus ikmēneša apmācībām pavadot skolēnus uz starptautiskajiem turnīriem.

Projekts tapis sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un tiks turpināts arī nākamajā mācību gadā. Latvijas skolu jaunieši var sāk plānot savu dalību projektā, jo jau augustā tiks izsludināta pieteikšanās.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā