Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tērvetes dabas parka apmeklējums pārsniedz simts tūkstošus

Pagājušajā gadā “Latvijas valsts mežu” dabas parku Tērvetē apmeklējuši 146,5 tūkstoši tūristu, informē parka administrācijā. Tas uzskatāms par vienu no iecienītākajiem tūrisma objektiem Latvijā un Baltijā un aptver vairāk nekā 1200 hektāru plašu teritoriju.

Jau piekto gadu apmeklētāju skaits dabas parkā pārsniedz 100 tūkstošus. Aktīvās atpūtas cienītāji apmeklē kādu no 33 organizētajiem pasākumiem un dodas garās pastaigās, baudot sezonālo raksturu gleznainajā priežu silā, savukārt izglītības iestāžu audzēkņi apgūst meža zinības programmā “Izzini mežu”. Ievērojamu dabas parka Tērvetē apmeklētāju skaitu veidojuši arī viesi no ārzemēm. Ārvalstu tūristu skaits nemainīgi pārsniedzis 40 procentu no kopējā apmeklētāju skaita. Tie atceļojuši no visas pasaules – Vācijas, Krievijas, Filipīnām, ASV, Dienvidkorejas, bet lielākais ārvalstu tūristu skaits dabas parkā ir no kaimiņvalsts Lietuvas.

Aizvadītajā gadā parkā uzsākta rūķu pilsētas Čiekures trīs jaunu kvartālu būvniecība, 2018. gada pavasarī durvis vērs Namdaru un Audēju kvartāli un Ēstuvītes namiņš, atjaunota ekspozīcija Sēņu mežā, izbūvētas jaunas kāpnes ar 94 pakāpieniem, Pasaku mežā jaunu veidolu ieguvusi Sumpurnīšu ģimene, Raganas silā izbūvētas brīnumu slotas šūpoles un Sila raganiņas apartamenti.No dabas parkā piedāvātājiem pasākumiem iecienītākais bijušas Valpurģu nakts svinības, kad tūristu skaits sasniedzis vienas dienas apmeklētāju rekordu parka pastāvēšanas vēsturē – 5842 cilvēkus.

Dabas parks Tērvetē ne tikai kļuvis par vienu no skolēnu ekskursiju galamērķiem, bet arī veidojas par bērnu un jauniešu meža vides izglītības centru. Gada laikā atpūta dabā apvienota ar mācību ekskursijām Zaļajā klasē, aktivitātēm meža ekspedīcijās, izzinošiem pārgājieniem un vasaras nometnēm, kur gandrīz 6,5 tūkstoši skolēni un skolotāji iepazinuši meža ekosistēmu, apsaimniekošanu, veikuši dažādus praktiskus dabas izziņas uzdevumus.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā