Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Vecauce” – mācības, ražošana un atjaunotā vēsture (FOTO) 3

“Gaidām iepirkuma rezultātus. Būvēsim jaunu jaunlopu kūti ar 260 vietām un teļu kūti 270 lopiem. Tas būs kas pavisam jauns. Ideja nākusi no ASV, adaptēta Vācijā, bet es to gribu pielāgot Baltijai. Kūts ēkām būs gaismu caurlaidīgs jumts, jo pētījumi rāda, ka lopiem tā dzīvot ir patīkamāk nekā atrasties tumsā vai ja ir jāapgaismo papildus. Kūtis būs bez sienām – tikai jumts un aizkari. Mazie teļi “Vecaucē” jau tagad dzīvo ārā, arī ziemā. Vēl klāt jāuzbūvē cietmēslu krātuves, ceļi, laukumi. Lauku masīva vidū jau tiek būvēta šķidrmēslu krātuve ar 5000 kubikmetru ietilpību,” par nākotnes plāniem stāsta LLU mācību un pētījumu saimniecības “Vecauce” direktors Indulis Ieviņš. Viņš saimniecību vada kopš 2014. gada, kad atstājis labi atalgotu privāta konsultanta darbu, vadot un sakārtojot ārvalstu investoru saimniecības, un pārņēmis saimniecību ar visu tās padomju laika mantojumu. Jaunās kūtis direktors dēvē par vienu no savām “dullajām idejām”.

Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 26. aprīļa “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jāņonkols no laukiem.

1958-59 gadā strādāju Vecaucē kā praktikants. Tajā laikā uzbūvēja liellopu kūti pēc inženiera Ķieviešāna projekta. Arī bija tikai jumts ar aizskariem sienu vietā. 1959-60 gada ziema bija ļoti barga ar lielu sniegu un salu. Kūtī bija saliktas saimniecības labākās govis, kuras ziemā guva pat ļoti lielus apsaldējumus un liela daļa bija jālikvidē. Vēlāk dzirdēju, ka autoram piemērots reāls cietumsods par bezatbildīgu darbu, kura rezultātā saimniecība cieta ievērojamus zaudējumus. Lai vēsture neatkārtojas!

pirms gada, 2018.04.26 20:27

Ieva

Tik tiešām žēl, ka tik maz saprāta, ka vēlas lopus turēt salā un vējā. Drausmīga cietsirdība. Pat vienalga par zaudējumiem, kas saimniecībai noteikti būs. Visvairāk žēl ir lopu, kuriem tās mokas būs jācieš. Latvijā nav tāds klimats, lai lopus turētu ārā. Pat visgrūtākajos kara un pēckara gados cilvēki parūpējās par saviem dzīvniekiem.

pirms gada, 2018.04.27 16:22

pārdoma

Mucā augusi un pa spundi barota- tipiska padomiskā domāšana!!!

pirms gada, 2018.04.27 16:31

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā