Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietus neiztraucē Tulpju svētkus Kroņaucē un citus pasākumus brīvdabā (FOTO) 2

Bērnu priekam lietus neskādē – to apliecināja smaidīgās sejas šodienas pasākumos Tērvetes pusē. Lietum līstot kā no pārpilnības raga, Tērvetes dabas parkā tika modināta pasaka, pļavā pie «Saimes» veikala notika zirgu pajūgu sacensības, bet turpat pāri ceļam uz Tulpju svētkiem ielūdza saimniecība «Viestardi». Tulpju svētkos bija iespējams ne tikai aplūkot «Viestardos» izaudzētās krāšņās tulpes, bet arī iepirkties nelielā amatnieku tirdziņā, kurā savus ražojums piedāvāja Tērvetes un Jelgavas novada pārtikas amatnieki. Lai gan rīta pusē lietus lija plīkšķēdams, «Ziņas» novēroja, ka apmeklētāji uz pasākumu ierodas, arī tirgotāji izteica cerību, ka lietus neaizbaidīs visus interesentus.

Pāri ceļam notiekošajās pajūgu sacensībās skatītāju daudz nemanīja, bet paši dalībnieki gan slapjuma nebaidījās. Kā pastāstīja Latvijas Jātnieku federācijas Pajūgu braukšanas sekcijas vadītāja un šo sacensību tiesnese Ligija Biteniece, sacensībām «Tērvetes pavasaris» pieteikušās 11 ekipāžu no Priekules, Baldones un citiem novadiem. «Nepārtrauktais lietus apmeklētāju skaitu, protams, ir samazinājis. Pagājušajā gadā bija tiešām daudz skatītāju,» atzīst L.Biteniece.

Pasākums Tērvetes novada Kroņaucē notiek jau ceturto gadu, bet kopumā Latvijā – astoņus. Pēc tiesneses stāstītā, tas ir ļoti specifisks sporta veids, kurā dalībniekā jābūt apkopotām dažādām iemaņām un zināšanām. «Tajā pašā laikā tā ir īsti ģimeniska nodarbošanās, jo, lai piedalītos, ir vajadzīga komanda. Nereti novērojam, ka viens no ģimenes aizraujas ar pajūgu braukšanu un pamazām ievelk tajā arī pārējos,» ar aizrautību teic L.Biteniece.

Latvijas Jātnieku federācijas ieskaites sacensības «Tērvetes pavasaris» pajūgu braukšanā organizēja sporta klubs «Kanu atvars» sadarbībā ar Latvijas Jātnieku federāciju, bet atbalstīja Tērvetes un Dobeles novada pašvaldība, agrofirma «Tērvete» un «Dobeles dzirnavnieks».

Savukārt pie Tērvetes dabas parka manīja ne tikai automašīnas un atobusus ar Latvijas numuriem, bet arī viesus no kaimiņvalstīm. Šeit bērni varēja, kā ierasts, sastapties ar rūķiem, piedalīties dažādās aktivitāties un arī klausīties dziesmās. Lietus neiztraucēja arī «Mārtiņa burbuļu» paraugdemonstrējumus, kas lika no visām pusēm sarasties mazākiem un lielākiem skatītājiem un mēģināt kādu no caurspīdīgajiem brīnumiem noķert.Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 2

kā tad

Kā tad netraucē, saskaitīju tikai četras sievas!

pirms 3 gadiem, 2016.05.15 16:02

janis

Tulpju svētkos nekur nebija teikts, ka ieejas maksa 3EUR. Jāmaksā bija pat bērniem, tā ka padaudz priekš vienas puķu dobes. Ģimenei tas sanāca 12EUR. Esmu smagi vīlies. Piekrītu ka maksa varēja būt, taču ne tik nesamērīga.

pirms 3 gadiem, 2016.05.16 10:37

Dobeles, Tērvetes un Auces novadā