Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dotāciju privātajiem dārziņiem palielinās par 20 latiem

Jau šogad Jelgavas privātās pirmsskolas izglītības iestādes var cerēt uz pašvaldības dotācijas palielinājumu. Ja tā notiks, no februāra vecākiem maksa privātajos bērnudārzos varētu samazināties par pieciem līdz desmit latiem.

Šonedēļ Jelgavas Domes sēdē plānots skatīt šā gada budžetu. Tajā viens no punktiem paredz palielināt līdzfinansējumu privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm. Līdz šim pašvaldības dotācija par vienu bērnu privātajā dārziņā bija 55 lati mēnesī, bet no februāra tie būs 75 lati. Piešķirot lielāku finansējumu, pašvaldība dārziņiem aicinājusi vismaz par pieciem latiem samazināt tā dēvēto saimniecības naudu. Pirmsskolas izglītības iestādes «Rūķu māja» vadītāja Biruta Briede to vērtē atzinīgi un atzīst, ka uz tik lielu dotācijas pieaugumu nebija pat cerējusi. «Vecākiem jau esam paziņojuši, ka no februāra saimniecības maksa mūsu bērnudārzā tiks samazināta par desmit latiem un 70 latu vietā tie būs 60. Atlikušie desmit lati paliks bērnudārza budžetā, jo nepieciešamību ir daudz, piemēram, iestādei ļoti nepieciešams nomainīt jumtu un veikt citus remontdarbus,» skaidro B.Briede. Arī bērnudārza «Pūčuks» vadītāja Inese Krasmane uz dotāciju palielinājuma rēķina saimniecības naudu iestādē plāno samazināt par desmit latiem. Šobrīd mēnesī ēdināšana kopā ar saimniecības naudu «Pūčukā» vecākiem izmaksā vidēji 95 latus, bet jau par februāri tie būs 85 lati. «Mūsu iestādē vēl ir brīvas vietas, bet nedomāju, ka desmit latu samazinājums būtiski veicinās bērnu pieplūdumu. Šogad pie mums vairāki bērni atgriezušies no pašvaldības dārziņa, jo vecākus tas nav apmierinājis, un ir mazie, kuri pēc privātā bērnudārza tā arī nespēj pieņemt pašvaldības dārziņu,» norāda I.Krasmane.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas